آذری: توان مالی بالایی داشتیم حسینی و مظاهری جای دیگری نمی‌رفتند/ فقط 2 بازیکن نیاز داریم

به گزارش سرویس فوتبالیشبکه لحظه، سعید آذری در برنامه ورزشگاه در مورد وضعیت ذوب آهن و جدایی رشید مظاهری و حسینی،‌ گفت:  این بازیکنان در این مدت خیلی برای ما زحمت کشیدند و قرارداد ما با آنها سه ساله بود که امسال به اتمام می‌رسید. سال گذشته خیلی تلاش کردم که قرارداد آنها را تمدید کنم که رضایت ندادند. آنها به باشگاه‌هایی رفتند که ذوب آهن از لحاظ مالی توان رقابت با آنها را ندارد.

وی در مورد اینکه گفته بود یک باشگاه به حسینی چهار میلیارد پیشنهاد داده و آیا این باشگاه سپاهان بوده یا یک باشگاه تهرانی، تصریح کرد: اجازه بدهید این مسئله بین من و خدای خودم بماند. الان دیگر بحث تهرانی، شیرازی و اصفهانی مهم نیست. او الان بازیکن سپاهان است و نمی‌توانم دیگر در مورد او صحبت کنم.

آذری در مورد اینکه آنها تا چه حدی می‌توانستند به حسینی پرداخت کنند، تصریح کرد: سقف ما خیلی متعادل است. من، اعضای هیأت مدیره و … نمی‌توانیم وارد مارکتی شویم که بیش از اندازه معمول هزینه کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بالای دو میلیارد تومان می‌توانند پرداخت کنند، خاطرنشان کرد: برای خروج عدد و رقم از زبان من تلاش نکنید. موضوعات مالی یک امر خصوصی در باشگاه است اما مسلما اگر ما توان مالی بالایی داشتیم این بازیکنان به تیم‌های دیگر نمی‌رفتند. مسائل مالی محرمانه است و باید بین باشگاه و بازیکنان بماند. اگر ما نیروهای خودمان را حفظ کنیم با جذب دو سه بازیکن تیم ما تکمیل می‌شود. این دو سه بازیکن که تیم را تکمیل می‌کند بستگی به نظر مربی دارد که ایرانی باشد یا خارجی. ذوب آهن قدرت مقابله با 4-5 تیم اول جدول را نخواهد داشت.

مدیرعامل ذوب آهن در مورد اینکه آیا نگران رقابت حساس در لیگ قهرمانان نیستند، گفت: فقط نباید من نگران باشم.  بالاخره من طی 5-6 سال گذشته اصولی را رعایت کردم. ضمن رعایت این اصول برای حفظ بازیکنان تلاش می‌کنیم. مدیریت کارخانه تلاش می‌کند تا مشکلات ما را حل کنند. در یک برهه دچار مشکل شدیم که اگر یزدی‌زاده از ما حمایت نمی‌کرد شاید کارمان سخت می‌شد. ذوب آهن باشگاهی نیست که به هر قیمتی شده بازیکنی را حفظ کند. در گذشته هم دیدیم آنها که از ذوب آهن رفتند ضرر کردند. با تیمی که ما داریم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلش با هیأت مدیره حل شد، اظهار داشت:‌ من مشکلی با هیأت مدیره نداشتم که بخواهد حل شود. هیأت مدیره به عنوان مرجع سیاست گذاری باشگاه تلاش خود را می‌کند و من هم به عنوان عضو اجرایی باید به آن سیاست گذاری‌ها عمل کنم. باز هم میگویم ذوب آهن زیر بار ارقام وحشتناکی که مخصوصا در فضای مجازی ایجاد می‌شود نمی‌رود.

آذری در مورد اینکه آیا طبق گفته منصوریان فقط به جذب دو بازیکن نیاز دارند،‌گفت: به شرط اینکه بتوانیم بدنه تیم را حفظ کنیم.

منبع: فارس