آغاز هفته ششم لیگ برتر در غیاب استقلال و پرسپولیس

هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری شش دیدار در روز پنج‌شنبه آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، از روز پنجشنبه، لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری ۶ بازی وارد هفته ششم خواهد شد. هفته‌ای که در آن داربی تراکتورسازی و ماشین‌سازی قرار دارد. در این هفته دیدار حساس دیگری هم برگزار می‌شود و دو تیم ذوب آهن و پدیده مشهد به مصاف هم می‌روند. دو تیم صدرنشین که حالا برای حضور در بالای جدول با یکدیگر رقابت می‌کنند.

تراکتورسازی – ماشین‌سازی، ساعت ۱۸

شاگردان جان توشاک که در هفته‌های گذشته نتایج خوبی کسب نکرده‌اند و با ۶ امتیاز در رده یازدهم جدول هستند، امیدوارند با شکست تیم همشهری خود بتوانند شرایط‌شان را درجدول بهبود ببخشند. تراکتوری‌ها که هفته قبل مقابل سپاهان متوقف شدند و در ۵ هفته گذشته فقط یک پیروزی در کارنامه خود ثبت کرده‌اند. در مقابل ماشین‌سازی تبریز که با فیروز کریمی قطع همکاری کرده با حضور مربی جدید انگیزه‌های زیادی برای کسب پیروزی در این دیدار دارد.

ذوب آهن – پدیده، ساعت ۱۹

شاگردان امید نمازی در حالی در اصفهان از پدیده و یحیی گل‌محمدی پذیرایی خواهند کرد که از ۵ هفته گذشته لیگ ۸ امتیاز در جدول به نام خود ثبت کرده‌اند و امیدوارم تا با غلبه بر حریف مشهدی خود فاصله امتیازی  خودشان را با تیم صدرنشین به یک امتیاز برسانند. البته در مقابل یحیی گل‌محمدی و شاگردانش که هفته‌هاست پیروزی‌های خوبی را به دست آورده‌اند قطعا نمی‌خواهند به این سادگی‌ها صدر جدول را از دست بدهند.

سپیدرود رشت – صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۹:۱۰

نماینده گیلان در لیگ برتر که پس از جدایی خداداد عزیزی بدون سرمربی به کارش ادامه می‌داد حالا با حضور علی کریمی شکل جدیدی به خود گرفته و می‌خواهد با استفاده از شرایط میزبانی نخستین پیروزی‌اش در لیگ را برابر صنعت نفت آبادان به دست بیاورد. صنعت نفتی که آن‌ها هم با گذشت ۵ هفته از لیگ هنوز بردی در کارنامه‌شان ثبت نشده است.

پارس جنوبی جم – سپاهان، ساعت ۲۰

پارس جنوبی جم در هفته ششم باید از سپاهان و امیر قلعه‌نویی در جم میزبانی کند. مهدی تارتار که فصل قبل تیمش شگفتی‌ساز لیگ شده بود، در این فصل با گذشت ۵ هفته از لیگ ۷ امتیاز در  اندوخته‌های خود دارد و امید زیادی دارد تا با استفاده از شرایط میزبانی به روند خوبش در فصل جاری ادامه دهد. البته در مقابل سپاهان که با ۹ امتیاز در هفته پنجم بالاتر از پرسپولیس تیم دوم جدول است قطعا تلاش زیادی انجام می‌دهد تا با شکست میزبانش صدر جدول را به راحتی از دست ندهد.

فولاد – سایپا، ساعت ۲۰:۱۵

سایپا و علی دایی که برد شیرینی در هفته گذشته برابر پارس جنوبی جم به دست آوردند، حالا ۷ امتیازی هستند و خودشان را در بالای جدول می‌بینند. در مقابل شاگردان سیروس پورموسوی با یک امتیاز بیشتر از مهمان خود در رده پنجم جدول هستند و به دنبال پیروزی برابر علی دایی و شاگردانش هستند تا جایگاه خود را در بالای جدول تثبیت کنند.

پیکان – استقلال خوزستان، ساعت ۲۰:۱۵

شاگردان پیکان که فصل هجدهم را نسبت به سال‌های قبل بهتر آغاز کرده حالا با ۶ امتیاز و پایین‌تر از استقلال در رده نهم جدول است. شاگردان مجید جلالی که تا به حال یک پیروزی در کارنامه خود، ثبت کرده‌اند امید زیادی دارند تا در ورزشگاه خانگی خود برابر استقلال خوزستان به پیروزی برسند. آبی‌پوشان اهوازی هم ۶ امتیازی هستند و این دیدار برای دو تیم ۶ امتیازی محسوب می‌شود.