آگوئرو: مسی شایسته کسب توپ طلا است

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، سرخیو آگوئرو از جمله چهره‌های است که باور دارند لیونل مسی در فصل جاری خوش درخشیده و باید جایزه بهترین بازیکن جهان را بگیرد.

مهاجم تکنیکی و ارزشمند تیم دوم شهر منچستر، در این مورد اظهارداشت:دوست ندارم به ارزیابی اوضاع و احوال کنونی بپردازم.اما دوست دارم با یکسری کلمات منطقی و به جا، بگویم که مسی امسال فوق‌العاده خوب کارکرده است.

وی ادامه داد:صادقانه بگویم همیشه از بازی‌های که مسی انجام می‌دهد،‌لذت می برم.آرزو می‌کنم او همچنان موفق و در اوج باشد.در فصلی که گذشت،‌ نیز بسیار خوب بود.از نظر من او شایسته کسب توپ طلا است.

این اظهارات در حالی عنوان شد که مسی تا یک هفته قبل با تیمش شانس زیادی برای کسب مقام نخست لیگ قهرمانان اروپا داشت.اما بعد از درخشش خیره‌کننده در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان و کسب برد 3 بر صفر، در بازی برگشت 4 بر صفر مغلوب لیورپول شد و از راهیابی به فینال بازماند.

Ballon d’Or یا همان توپ طلا، جایزه سالانه‌‌ای  است که نشریه فرانسوی «فرانس فوتبال» آن را با حمایت فیفا به بهترین بازیکن سال جهان ارائه می‌کند.اعطای این جایزه از سال 1956 شروع شد. هرچند بین سال‌های 2012 تا 2015 براساس توافقی با فیفا تحت عنوان «بازیکن سال فیفا» و «توپ طلای فیفا» ارائه شد.

این همکاری در سال 2016 به پایان رسید و جایزه دوباره به نام توپ طلا نامیده شد.فیفا به طور جداگانه اعطای جایزه دیگری به نام بهترین بازیکن فیفا را شروع کرد.

ایده توپ طلا را اولین بار گابریل آنو، روزنامه‌نگار ورزشی داد و این جایزه به بازیکنی داده می‌شود که در سال گذشته میلادی بر اساس آرای خبرنگاران بهترین عملکرد را داشته است.

ابتدا این جایزه تنها برای بازیکنان اروپایی بود. در سال 1995 توپ طلا گسترش پیدا کرد و شامل بازیکنانی شد که در باشگاه‌های اروپایی بازی می‌کنند. سرانجام در سال 2007 این جایزه جهانی شد و شامل تمام بازیکنان حرفه‌ای در قاره‌های مختلف می‌شود.

مسی در سال‌های 2009، 2010، 2011، 2012 ، 2015 این جایزه را کسب کرده است.

در سال گذشته لوکا مودریچ،‌ هافبک کروات رئال مادرید این جام را کسب کرد.

منبع: فارس