احمد جمشیدیان : استقلال روی هوش دیاباته صاحب پنالتی شد

فکر می‌کنم فرهاد مجیدی با توجه به اینکه هم دانشگر و هم یزدانی را در اختیار داشت ترجیح داده بود نیمه اول با چهار دفاع و سیستم 2-4-4 بازی کند. سیستمی که تقریبا می‌شود گفت از شروع فصل استقلال با آن بازی نکرده بود، به همین خاطر این تیم نیمه اول را از دست داد. البته شاید مجیدی برای این کارش دلایلی داشته است.

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ،احمد جمشیدیان بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال گفت : در مجموع فرهاد مجیدی وقتی به سیستم اصلی تیمش برگشت فوتبال بهتری را ارائه کرد. کمی هم خوش‌شانس‌تر از سپاهان بود و توانست بازی را برنده شود. می‌توان گفت استقلال روی هوش شیخ دیاباته صاحب پنالتی شد و به گل رسید. کادر فنی سپاهان احساس کرد می‌تواند از جناحین به استقلال ضربه بزند. آن‌ها روی گل‌هایی که خورده بودند غافلگیر شده بودند و تغییرات در سپاهان طوری بود که سعی کردند این تیم هجومی‌تر شود اما روی نیمکت واقعا مهره خاصی حضور نداشت که بخواهد به تیم اضافه شود و کمک کند. مثل همیشه نقش علی کریمی و مسعود ریگی در میانه میدان استقلال تعیین کننده بود.یکی از کلیدی‌ترین مهره‌ها و بهترین بازیکنان سپاهان در این فصل محمد محبی بوده، اگرچه او مقابل استقلال آن فروغ همیشگی را نداشت اما در کل به همراه حسینی بازی‌ خوبی را در فاز هجومی سپاهان مقابل استقلال انجام دادند.

وی افزود : مشکل سپاهان نبود مدافعان اصلی این تیم است. پورقاز و ولسیانی را مدت‌ها است به خاطر مصدومیت از دست داده‌اند. سپاهان با این دو مدافع بهترین خط دفاع لیگ در نیمه فصل اول را داشت اما در نیم فصل دوم به خاطر مصدومیت این دو بازیکن، حتی با وجود خرید محمد طیبی هنوز در عمق دفاع مشکل دارد. فکر می‌کنم با نتایج این هفته، استقلال یک گام به سهمیه نزدیک شد اما هنوز هم در سه هفته آخر می‌تواند هر اتفاقی رخ بدهد و من معتقدم جنگ سهمیه تا روز آخر بین استقلال، سپاهان، تراکتور، شهرخودرو و فولاد ادامه دارد.