ارزش جوایز تنیس اپن آمریکا

ارزش جوایز تنیس اپن آمریکا نسبت به سال گذشته نزدیک به پنج درصد افزایش یافت و قهرمان ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار دریافت کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، تنیس اپن آمریکا ارزشمندترین رقابت‌های تاریخ این رشته شد. این بازی‌ها که با قهرمانی نائومی اوساکا در بخش بانوان و نواک جوکوویچ در بخش مردان به پایان رسید، آخرین گرنداسلم سال محسوب می‌شد. در این رقابت‌ها ارزش جوایز پنج درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و در مجموع ۵۳ میلیون دلار به تنیسورها داده شد. جوایز مردان و زنان از سال ۱۹۷۳ برابر بود در این بازی‌ها نیز این قضیه رعایت شد.

قهرمان بازی‌ها نسبت به سال گذشته جایزه‌اش ۲.۷ درصد ارزشمندتر شد اما در حقیقت افزایش ارزش جوایز در سه دور نخست بازی‌ها اتفاق افتاد. برای اولین بار در تنیس اپن آمریکا مرحله پلی‌آف وجود داشت و تنیسورهایی که می‌توانستند به دور نخست صعود کنند ۵۴ هزار دلار کسب کردند. این رقم در دور دوم به ۹۳ هزار دلار افزایش می‌یافت. تنیسورهایی که به دور سوم صعود کردند ۱۵۶ هزار دلار به دست آوردند. راه یافتگان به مرحله یک هشتم نهایی ۲۶۰ هزار دلار را کسب کردند. این رقم در مرحله یک چهارم نهایی به ۴۷۵ هزار دلار رسید. تنیسورهایی که به نیمه نهایی صعود کردند یعنی جوکوویچ، خوان مارتین دل پوترو، رافائل نادال و کی نیشیکوری ۹۲۵ هزار دلار دریافت کردند. پاداش صعود به فینال یک میلیون و ۸۵۰ هزار دلار بود و قهرمان سه میلیون و ۸۰۰ هزار دلار کسب کرد.

در بخش دوبل نیز افزایش ارزش جوایز دوبل وجود داشت، دور نخست ۱۶.۵۰۰، دور دوم ۲۷.۸۷۵، مرحله یک هشتم نهایی ۴۶.۵۰۰، مرحله یک چهارم نهایی ۸۵.۲۷۵ ، نیمه نهایی ۱۶۶.۴۰۰ ، راهیابی به فینال ۳۵۰.۰۰۰ و قهرمانی ۷۰۰.۰۰۰ دلار به تنیسورها داده شد.