از تقابل پاشازاده و سامره تا مصاف دو تیم قعر جدولی

هفته چهارم لیگ دسته یک فوتبال ایران با برگزاری هشت دیدار در روز جمعه انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا هفته چهارم لیگ آزادگان پس از یک هفته تعطیلی کار خود را دوباره آغاز می‌کند. در این یک هفته تعطیلی برخی از تیم‌ها در رقابت‌های جام حذفی حاضر بودند.

برنامه هفته چهارم لیگ دسته یک به شرح زیر است:

گل‌گهر سیرجان – خونه‌به‌خونه بابل

شاگردان وینگو بگوویچ در گل‌گهر در سه هفته گذشته عملکرد خوبی داشتند و با هفت امتیاز در جایگاه دوم ایستادند. تیم گل گهر در سه بازی گذشته و در مصاف با حریفان موفق شده است هفت گل به ثمر برساند و کسب سه امتیاز این مسابقه می‌تواند جایگاه این تیم را در رتبه دوم مستحکم کند. تیم خونه به‌خونه بابل که هفته گذشته در مرحله سوم رقابت‌های جام حذفی موفق شد در ضربات پنالتی تیم شاهین شهرداری بوشهر را شکست دهند، در جدول رقابت‌ها شرایط خوبی ندارد و با یک امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار دارد. آخرین تقابل این دو تیم در رقابت‌های لیگ دسته یک با نتیجه بدون گل به پایان رسیده است.

مشکی‌پوشان – قشقایی شیراز

تیم مشکی پوشان که بعد از استعفای علی حنطه، حمیدرضا زوهانی را به عنوان سرمربی برگزیده، در هفته اخیر تمرینات خود را به صورت منظم پیگیری کرده تا بتواند در ادامه رقابت‌های لیگ آزادگان نمایش‌های بهتری داشته باشد. تیم قشقایی شیراز که در رقابت‌های جام حذفی با نتیجه یک بر صفر از داماش گیلان شکست خورده، با چهار امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد و دست‌یابی به سه امتیاز این مسابقه می‌تواند برای این تیم بسیار تاثیر گذار باشد.

مس کرمان – اکسین البرز

جدال صدرنشین و رتبه سوم جدول رقابت‌های لیگ آزادگان را این دو تیم برگزار می‌کنند. اکسین که  تا اینجای کار تمام بازی‌های خود را با پیروزی پشت‌سر گذاشته و با انجام تمرینات منظم زیر نظر فراز کمالوند خود را برای ادامه راه آماده می‌کند. مس کرمان هم در رقابت‌های جام حذفی با نتیجه پرگل پنج بر صفر سام هیرمند را شکست داد و به دور یک شانزدهم نهایی صعود کرد. مس با کسب سه امتیاز این مسابقه می‌تواند در جدول جایگاه خود را حفظ کند و در صورت تزلزل گل‌گهر، به رده‌ی بالاتر صعود کند. باید دید در ورزشگاه باهنر کرمان چه اتفاقی می‌افتد.

فجر سپاسی – شاهین شهرداری بوشهر

فجر سپاسی که در هفته گذشته با نتیجه سه بر دو از مقاومت تهران شکست خورده و در جدول هم شرایط چندان خوبی ندارد. از طرفی دیگر شاگردان محمود فکری هم در جام حذفی و در ضربات پنالتی از خونه‌به‌خونه بابل شکست خوردند اما در جدول رقابت‌های لیگ، شرایط بهتری نسبت به فجر سپاسی دارند. آخرین بازی این دو تیم به شش سال پیش برمی‌گردد که در لیگ برتر فجر سپاسی موفق می‌شود شاهین بوشهر را یک بر صفر شکست دهد.

شهرداری تبریز – نود ارومیه

شهرداری تبریز با توجه به اتفاقات و حواشی مدیریتی و مالکیتی هنوز در رقابت‌های لیگ دسته یک هیچ امتیازی کسب نکرده و در شرایط خوبی قرار ندارد و به دنبال کسب اولین امتیازش است. تیم نود ارومیه هم بعد از کش و قوس‌های فراوان در شرایط نسبتا بهتری قرار گرفته است و در تهران تمرینات خود را پیگیری می‌کند. هر دو تیم در حال حاضر هیچ امتیازی در جدول رقابت‌ها ندارند و کسب سه امتیاز این مسابقه می‌تواند بسیار مهم باشد.

بادران تهران – مس رفسنجان

شاگردان مهدی پاشازاده در رقابت‌های جام حذفی در اتفاقی ناباورانه در ضربات پنالتی از تیم دسته‌دویی چوکای تالش شکست خورد و از صعود به دور یک شانزدهم نهایی جام حذفی بازماند. حالا این تیم باید به مصاف مس رفسنجان برود. بادران تهران از سه بازی اخیر خود چهار امتیاز کسب کرده و امیداوار است تا با کسب امتیاز در این مسابقه جایگاه بهتری در جدول پیدا کند. در مقابل تیم مس رفسنجان در هفته‌ای که گذشت، تمرینات خود را زیر نظر علی سامره پیگری کرده و با انجام یک بازی دوستانه، خود را برای ادامه مسابقات لیگ آزادگان آماده کرده می‌کند. در چهار بازی اخیر این دو تیم سه بار بادران به پیروزی رسیده است و یک بار هم به تساوی انجامیده است.

ملوان – کارون اروند خرمشهر

تیم کارون اروند خرمشهر در جدول شرایط بهتری نسبت به ملوان قرار دارد و با پنج امتیاز در رده پنجم است. البته این هم باید در نظر گرفت که ملوان با شش امتیاز منفی کار خود را آغاز کرده و تا اینجای کار در تلاش بوده تا امتیازات منفی خود را جبران کند. تیم کارون در هفته اخیر دو بازی دوستانه مقابل پرسپولیس پاکدشت و مقاومت تهران انجام داده و خود را برای مسابقه تقریبا آماده کرده است. باید دید در ورزشگاه تختی بندر انزلی چه اتفاقی می‌افتد و ملوان می‌تواند با کسب سه امتیاز این مسابقه جهش خوبی در جدول داشته باشد؟

شهرداری ماهشهر – آلمینیوم اراک

شاگردان داود مهابادی در شهرداری ماهشهر، مرحله سوم جام حذفی را با پیروزی برابر فولاد نوین اهواز پایان بردند و به دور یک شانزدهم نهایی صعود کردند. اما در جدول شرایط خوبی ندارند و در حال حاضر هیچ امتیازی کسب نکرده‌اند. از طرفی دیگر تیم آلمینیوم اراک با چهار امتیاز در جایگاه هشتم قرار دارد و می‌تواند با پیروزی در این مسابقه جایگاه خود را در جدول جابه‌جا کند. شهرداری ماهشهر در مصاف آخر خود برابر این تیم موفق شده آلمینیوم را یک بر صفر شکست دهد.