استارت ۱۳ تیم برای لیگ سی و دوم

در لیگ برتر والیبال سال ۹۷ در کنار فرصتی که برای جوانان برای بروز توانایی‌های خود به وجود آمده، شاهد افت کیفی محسوسی نسبت به سال‌های قبل به دلیل لژیونر شدن برخی ملی پوشان و عدم حضور بازیکن خارجی خواهیم بود.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از خبرگزاری تسنیم، لیگ برتر والیبال فصل 97 در حالی از فردا چهارشنبه آغاز می‌شود که در 13 تیم حاضر در لیگ اثری از بازیکن خارجی بر خلاف سال‌های گذشته نیست. همچنین 7 بازیکن ملی پوش ایران نیز در این فصل لژیونر شده و تماشاگران از دیدن نمایش سعید معروف، جواد معنوی‌نژاد، مرتضی شریفی، مجتبی میرزاجان‌پور، امیر غفور، صابر کاظمی و فرهاد قائمی محروم هستند.

لیگ سال 97 در ابتدا با 14 تیم قرار بود برگزار شود که با انصراف نماینده سوم شهر ارومیه، تعداد تیم‌ها به 13 رسید تا در هر هفته یک تیم استراحت کند.

رقابت اصلی برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ سی و دوم با توجه به تمکن مالی تیم‌ها و بازیکنانی که جذب کرده‌اند،‌ می‌تواند بین سایپا با هدایت پیمان اکبری و خاتم اردکان باشد. خاتم در فصل گذشته به عنوان نایب قهرمانی لیگ رسید و با بازیکنان کمکی،‌ عنوان قهرمانی باشگاه‌های آسیا را نیز به دست آورد. البته نمی‌توان از تیم هایی مثل شهرداری ورامین، پیکان، فولاد سیرجان و شهرداری ارومیه نیز که همیشه از حمایت تماشاگرانش برخوردار است نیز غافل شد.

اتفاق مهم دیگری نیز روز گذشته در مشهد افتاد. سید محمد موسوی، مدافع وسط باتجربه تیم ملی ایران که دو پیشنهاد خوب از لیگ لهستان و ایتالیا را رد کرده بود در حالی که انتظار می‌رفت حداقل یک نیم فصل بیرون باشد در نهایت راهی مشهد شد و به پیام این شهر پیوست.

در مجموع بیشتر کارشناسان و مربیان معتقدند در کنار فرصتی که برای جوانان برای بروز توانایی‌های خود به وجود آمده، لیگ برتر با افت محسوسی نسبت به سال‌های قبل روبرو خواهد شد.

اسامی داوران و ناظران هفته اول لیگ برتر والیبال (چهارشنبه 25 مهر 1397، ساعت 16) به شرح زیر است:

خاتم اردکان – شهرداری ورامین
داور اول حمید راهجردیان، داور دوم علیرضا قریب
ناظرداوری: خلیل یگانه مجد
نماینده سازمان لیگ: شهباز صدری

فولاد سیرجان ایرانیان – درنا ارومیه
داور اول کیوان عابدزاده، داور دوم محمد ابراهیم زاده
ناظر داوری: محمد حسن خوش دل
نماینده سازمان لیگ: مسعود یزدان پناه

کاله مازندران – شهر آرا مشهد
داور اول داوود نافعی، داور دوم قادر صادقی
ناظر داوری: محمود کشفی
نماینده سازمان لیگ: حمید حق بینی

سایپا – عقاب
داور اول محمدرضا کاویانی، داور دوم وحید پورکاشیان
ناظر داوری: علی یاوری
نماینده سازمان لیگ: سعید درخشنده

شهرداری ارومیه – پیکان تهران
داور اول مرتضی اکرمی، داور دوم اصغر میرزایی
ناظر داوری: ابراهیم فیروزی
نماینده سازمان لیگ: امیدوار حاتمی

شهرداری گنبد – شهروند اراک
داور اول بهروز جعفری، داور دوم محمد عشق دوست
ناظر داوری: اسماعیل صباغ
نماینده سازمان لیگ: حسین پورکاشیان

شهرداری تبریز استراحت می‌کند.