اضافه شدن دوی صحرانوردی به المپیک بعد از 1 قرن

دوی صحرانوردی بعد از 100 سال دوباره به رقابت های المپیک اضافه می شود .

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه و به نقل از فدراسیون دو و میدانی، پس از برگزاری جلسه هیات رییسه فدراسیون جهانی دو و میدانی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، سباستین کو رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی از برگزاری رقابت دو صحرانوردی به صورت امدادی ترکیبی، با شرکت ۱۵ کشور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس خبر داد.
بر اساس این تصمیم و با اضافه شدن این مسابقه هر تیم ۴ ورزشکار؛ (دو دونده در بخش آقایان و دو ورزشکار در بخش بانوان) خواهد داشت، که هر کدام دو مسیر رفت و برگشتی ۲.۵ کیلومتری را طی کرده و پس از طی این مسافت  چوب امدادی را تحویل هم تیمی بعدی خود خواهند داد.

خاطره المپیک 1924 زنده شد


سباستین کو در این خصوص گفت: «به شخصه بسیار خوشحال هستم که این رقابت قرار است پس از ۱۰۰ سال و بعد از المپیک ۱۹۲۴ پاریس دوباره به بازیهای المپیک اضافه شود.»
وی افزود: دو و میدانی برای من با صحرانوردی شروع شد چراکه اولین باشگاه دو و میدانی که به آن پیوستم «هلمشایر هریرز»، به نام کسی بود که در بازی‌های المپیک ۱۹۲۴ پاریس در رقابت صحرانوردی دویده بود. بنابراین از اضافه شدن این ماده به بازیهای المپیک بسیار خوشحال خواهم شد.
گفتنی است مسئولین فدراسیون جهانی دو و میدانی برای تایید و تصمیم نهایی و همچنین بحث و تبادل نظر در مورد جزئیات بیشتر در این خصوص، به زودی با مسئولین برگزاری بازیهای المپیک پاریس ۲۰۲۴ بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

انتهای پیام/