اظهارات سجادی درباره مربی استقلال

وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر قرار باشد استقلال از مربی خارجی استفاده کند، نحوه پرداخت دستمزد او بر طبق قوانین و ضوابط خواهد بود.
به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه؛  حمید سجادی در حاشیه نخستین نشست هم‌اندیشی «حکمرانی در ورزش» اظهار داشت: برخی از عزیزان در طول صحبت‌های خود می‌بایست مطالبی را در مورد پیاده‌سازی بهتر و سریع‌تر حکمرانی در ورزش بیان می‌کردند. مطالبی در تایید فرمایش این عزیزان به ذهنم رسید از گذشته که آن را بیان کردم. من در سال‌های گذشته، معاون دستگاه ورزش بودم و تجربیاتی در این زمینه داشتم که عدم وجود حکمرانی در ورزش می‌تواند اتفاقاتی را رقم بزند. در حال حاضر با هماهنگی‌هایی که با نهاد‌های بین‌المللی، مطالعات داخلی و تغییر ساختار ورزش کشور صورت گرفته، قانون وظایف و اهداف ورزش و جوانان به خوبی تبیین و مشخص شده و کار‌ها در حال انجام شدن است. تذکراتی که من دادم مربوط به دوران گذشته بود و خوشبختانه در حال حاضر همه چیز تحت کنترل است.

وزیر ورزش و جوانان در مورد مذاکرات باشگاه استقلال با یک مربی اسپانیایی و قرارداد این مربی گفت: من نمی‌دانم که باشگاه استقلال به دنبال مربی خارجی است یا نه، چون من از صبح در جلسه بودم. تا جایی که من می‌دانم آن‌ها به دنبال گزینه داخلی بودند. اگر قرار باشد یک باشگاه از مربی خارجی استفاده کند، نحوه پرداخت دستمزد او بر طبق قوانین و ضوابط خواهد بود. یکی از اتفاقات مثبت در زمینه حکمرانی در ورزش تصمیم فدراسیون فوتبال در قرار دادن سقف بودجه برای تیم‌ها بوده است. خوشبختانه فدراسیون فوتبال قوانین روز فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا را به قوانینی تبدیل کرده که در ایران قابل اجراست. رعایت این قوانین بسیار خوب و مفید خواهد بود.

سجادی در مورد کم بودن بودجه وزارت ورزش و تلاش این وزارتخانه برای افزایش آن گفت: ما چند حکم مختلف در مورد بودجه در برنامه هفتم توسعه داریم که در هیئت دولت آن را توضیح دادم. در برنامه سالیانه دستگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود و ما پنج، شش حکم خوب در این مورد داریم. این احکام به مجلس رفته و منتظر نظر مجلس هستیم. مگر می‌شود کشوری ورزش و جوانان خود را نبیند؟! ما نیاز‌های خود را اعلام می‌کنیم، اما کشور نیز بضاعتی دارد که بر اساس بضاعت خود همکاری خواهد کرد. من عدد و رقمی به شما نمی‌گویم، اما اگر مایل باشید، با معاون مالی و اداری جلسه بگذارید و با ایشان صحبت کنید. امسال از نظر بودجه‌ای به مراتب از سال گذشته وضع‌مان بهتر و خیال‌مان راحت‌تر است. عده‌ای از قبل می‌گویند که چانه ورزش کوچک است. سال‌های گذشته چنین مسئله‌ای درست بود.

انتهای پیام/