الهی‌نسب: امیدوارم زحمات ملی‌پوشان بدون پاداش نماند

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، مصطفی الهی نسب درباره جوایز تیم فوتبال هفت نفره پس از قهرمانی در مسابقات آسیا و اقیانوسیه افزود: هدف اصلی از شرکت در این مسابقات کسب جواز حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ اسپانیا بود و جوایزی برای این منظور پیش‌بینی نشده است. البته رییس فدراسیون پس از قهرمانی تیم در کیش مبلغ ۲ میلیون تومان به بازیکنان تیم ملی فوتبال هفت نفره به عنوان پاداش پرداخت کرد و تصور نمی‌کنم با شرایط فعلی فدراسیون جانبازان و معلولان که هنوز بودجه خود را دریافت نکرده است جوایزی برای قهرمانی در نظر گرفته شده باشد.

وی گفت: ملی‌پوشان فوتبال هفت نفره برای راهیابی به مسابقات جهانی اسپانیا زحمات زیادی را طی یکسال گذشته متحمل شده‌اند که امیدوارم این زحمات با دادن پاداش قهرمانی از سوی فدراسیون جانبازان و معلولان جبران شود.

رییس انجمن فوتبال هفت نفره تصریح کرد: این قهرمانی انگیزه خوبی برای تیم ملی فوتبال هفت نفره بود تا با روحیه خوبی خود را برای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ که تیر سال آینده در اسپانیا برگزار می‌شود، آماده کنند. البته برای این که تیم منسجم و خوبی را راهی جهانی اسپانیا کنیم، سعی داریم از ماه آینده اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره را برپا کنیم و با برگزاری جشنواره استعدادیابی در بهمن‌ماه و با شناسایی استعدادهای نخبه، تیم جوان و باتجربه ای را برای اسپانیا آماده کنیم.

الهی نسب در پاسخ به این پرسش که آیا برای آماده‌سازی تیم ملی فوتبال هفت نفره اردوهای تدارکاتی برون مرزی نیز پیش‌بینی شده است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: قرار بود بهمن‌ماه به دعوت فدراسیون فوتبال هفت نفره تایلند برای برگزاری چند بازی تدارکاتی به تایلند برویم که تصور می‌کنم به دلیل همزمانی این رقابتها با جشنواره استعدادیابی امکان اعزام تیم به این تورنمنت وجود ندارد. به هر صورت تلاش بر این است که تیم هماهنگ و قوی را عازم مسابقات جهانی کنیم و با حضور قدرتمند در این مسابقات بار دیگر شرایط حضور تیم فوتبال هفت نفره را در پارالمپیک فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: هرچند تیم فوتبال هفت نفره از زمین اختصاصی برای برگزاری اردو و انجام تمرینات برخوردار نیست، اما تا به امروز مشکلی از نظر زمین تمرینی نداشتیم و تنها مشکل رفت و آمد بازیکنان و ایاب و ذهاب آنها به محل برگزاری اردوهاست که امیدوارم فدراسیون با تزریق بودجه زودتر این مشکل را نیز مرتفع کند.

منبع: ایسنا