امید نمازی: کی‌روش تمایلی به بازی کردن با تیم‌های سطح بالا نداشت

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گوید این تیم در شش بازی خود در لیگ برتر، تیم برتر میدان بوده اما نتایج کسب شده توسط ذوب‌آهن انتظارات او را برآورده نکرده است.

امید نمازی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط تیمش اظهار کرد: از چهارشنبه تمریناتمان را شروع کردیم؛ تمریناتی به حالت فشرده که سطح بازیکنان را بالا ببرد. البته از امروز فشار تمرین را کم کرده‌ایم تا برای بازی دوستانه فردا برابر سپاهان آماده باشیم.

او با اشاره به این که همیشه انتظارش از تیم‌هایی که در آن مربی‌گری کرده بالاست، گفت: اگر به بازی‌های ذوب‌آهن در این شش هفته توجه کنید، متوجه می‌شوید که ما در هر شش بازی تیم برتر میدان بودیم. این فقط نظر من نیست بلکه کارشناسان هم به این موضوع اعتقاد دارند. ما در بازی سپاهان و پدیده می‌توانستیم پیروز باشیم. مشکل تیم ما در خط حمله است که زورمان کم است. با کارهایی که در تمرینات انجام دادیم، در این زمینه هم در بازی‌های بعدی بهتر عمل خواهیم کرد.

سرمربی ذوب‌آهن در مورد تاثیر اشتباهات داوری روی نتایج تیمش هم تصریح کرد: مطمئنا این اشتباهات بی تاثیر نبوده است. مخصوصا در بازی آخر که در دقیقه ۹۰ یک پنالتی صد درصد برای ما گرفته نشد. در بازی‌های دیگر هم اگر قضاوت‌ها به ضرر ما نبود، نتایج دیگری رقم می‌خورد. البته ما باید این قدر خوب باشیم که اشتباهات داوری بر روی ما کمترین تاثیر را داشته باشند.

نمازی در خصوص هم‌زمان بازی کردن قاسم حدادی‌فر و محسن مسلمان به عنوان دو هافبک طراح هم توضیح داد: بازی کردن این دو بستگی به نوع بازی ما دارد. اگر بخواهیم بازی را کنترل کنیم و با مالکیت توپ، خودمان را به تیم حریف تحمیل کنیم، باید هم‌زمان از این دو بازیکن باکیفیت استفاده کنیم. هر دوی این بازیکنان طراح هستند اما حدادی‌فر عقب زمین و مسلمان جلوتر بازی می‌کند که هر دو به افزایش مالکیت توپ ما کمک می‌کنند. با توجه به این که این دو بازیکن در فاز تهاجمی بسیار توانمند هستند، ممکن است در بعضی بازی‌ها از لحاظ تدافعی به مشکل بر بخوریم و این‌جاست که من باید تصمیم بگیرم یکی از آنها را به بازی بفرستم. در کل من عقیده دارم تیم من باید جوری بازی کند که کنترل بازی را در دست داشته باشم تا بتوانم از حدادی‌فر و مسلمان به صورت هم‌زمان استفاده کنم.

او در مورد وضعیت رضا حبیب‌زاده که در بازی برابر استقلال از ناحیه سر دچار آسیب شده بود هم بیان کرد: او تمرینات اختصاصی‌اش را شروع کرده اما کمی از لحاظ جسمانی ضعیف شده است. احتمالا آخر این هفته تمرینات تیمی‌اش را نیز شروع می‌کند و ارام آرام برای بازی کردن در بازی‌های تدارکاتی و اصلی و قرار گرفتن در ترکیب اصلی آماده می‌شود.

دستیار سابق کارلوس کی‌روش در تیم ملی نظرش را در خصوص تمدید قرارداد کی‌روش و وضعیت تیم ملی این‌گونه عنوان کرد: زمانی هم که من در تیم ملی بودم، خاطرم است قول‌های زیادی همیشه به کی‌روش داده می‌شد اما مشکلات مالی سدی برای رسیدن به خواسته‌های کی‌روش بود. این که چرا با توجه به این مشکلات، کی‌روش هنوز هم خواهان حضور در تیم ملی است، باید از خود او سوال کرد و من نمی‌توانم نظری در این مورد بدهم.

نمازی اضافه کرد: همان جریاناتی که قبلا در تیم ملی برای به وجود آوردن مشکلات وجود داشته الان هم وجود دارد. البته کل کشور ما در حال حاضر درگیر مشکلات اقتصادی است و ورزش و فوتبال از این قاعده مستثنی نیست. پس نباید انتظار داشته باشیم، اردوهای تدارکاتی زیاد و بازی‌های دوستانه خوبی برای تیم ملی تدارک دیده شود.

او در مورد این که گفته می‌شود کارلوس کی‌روش از پیشنهاد فدراسیون آرژانتین برای بازی‌ تدارکاتی با ایران خبر نداشته است، اظهار کرد: من از این موضوع اطلاعی ندارم اما در آن زمان هم کی‌روش تمایلی به بازی کردن با تیم‌های سطح بالا نداشت و اعتقاد داشت باید با تیم‌هایی بازی کنیم که سبک حریفان ما را شبیه‌سازی کنند. من با این نظر او کاملا موافق بودم. او می‌گفت فایده‌ای ندارد که ۲ میلیون دلار هزینه شود و ما با برزیل بازی کنیم. به جای آن می‌توانیم با تیمی که حداقل سطحش کمی از ایران بهتر است، بازی کنیم.

مربی سابق تیم ملی با اشاره به این که قهرمانی در جام ملت‌ها کار ساده‌ای نیست، گفت: بازیکنان خوبی داریم اما ژاپن و استرالیا قدرتمند هستند. کره جنوبی با وجود این که در این سال‌ها نتوانسته ما را شکست دهد حریف سرسختی است. برای قهرمانی بازیکنان باید بهترین کارهای خود را نشان دهند. باز هم می‌گویم قهرمانی سخت است اما امید داریم.