امین طاهری: با آن مشکلات دهم دنیا هم نباید می‌شدیم

آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران با بیان اینکه مشکلات تیم ملی امید 10 برابر بزرگسالان بود، گفت: پیش از اعزام سختی‌های زیادی کشیدیم، یا اردو لغو می‌شد و یا می‌گفتند اصلا قرار نیست به رقابت‌های جهانی اعزام شوید.

به گزارش شبکه لحظه:

امین طاهری درباره کسب مدال برنز کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان اظهار کرد: سطح رقابت‌ها واقعا بالا بود و کشتی‌گیران خوبی از سراسر جهان در این رقابت‌ها حاضر شدند.حق کشتی‌گیران ما خیلی بیشتر از یک طلا و ۴ برنز بود اما خدا را شکر توانستیم با وجود همه مشکلاتی که داشتیم و سختی‌هایی که پیش از اعزام متحمل شدیم به نتیجه خوبی برسیم.

دارنده مدال برنز امیدهای جهان افزود: در ۲ یا ۳ ماه اخیر سختی‌ها و مشکلات زیادی را تحمل کردیم. علیرضا رضایی سرمربی تیم ملی بیشتر از همه سختی کشید و کشتی‌گیران هم شرایط بدی را پشت‌سر گذاشتند که اصلا در شان یک تیم که عازم مسابقات جهانی است، نبود. هر روز یک حرف می‌شنیدیم. یک روز می‌گفتند فدراسیون بودجه ندارد اصلا اعزام نمی‌شوید یا یک روز دیگر می‌گفتند ناقص اعزام می‌شوید یا روز دیگر می‌گفتند کامل اعزام می‌شوید! تکلیف خودمان را نمی‌دانستیم که اصلا به مسابقات بالاخره اعزام می‌شویم یا نه. یا اینکه اردوها لغو می‌شد و همین مشکلات تاثیر بدی بر تیم گذاشت اما بچه‌ها واقعا غیرت کردند و به این نتایج رسیدند که اگر بدشانس نبودیم باید قهرمان جهان می‌شدیم.

وی خاطرنشان کرد: با آن وضعیتی که قبل از اعزام داشتیم  و سختی‌هایی که کشیدیم حتی دهم جهان هم نباید می‌شدیم چه برسد به اینکه به روی سکو برویم. اوضاعمان به مراتب خیلی بدتر از بزرگسالان بود اما خدا را شکر می‌کنیم که دست پر به ایران بازمی‌گردیم و توانستیم مردممان را خوشحال کنیم.

طاهری درباره دلیل باخت کشتی‌گیران ایران در ثانیه‌های پایانی مبارزه که به نظر می‌رسد به یک مشکل لاینحل برای کشتی‌گیران ایران در رده‌های سنی مختلف تبدیل شده گفت: بله کاملا درست است. ما در رقابت‌های جهانی بزرگسالان هم چوب این مشکل را خوردیم و اینجا هم همین بلا به سرمان آمد. من، ایمان صادقی و حسین شهبازی فقط برای طلای جهان به رومانی آمده بودیم و باید قهرمان جهان می‌شدیم اما درست در ۵ ثانیه پایانی نتیجه را واگذار کردیم. به نظر من ترس از باخت در ثانیه‌های آخر و اینکه آدم از هر چه بترسد سرش می‌آید باعث این شکست‌ها بود. من خودم به این مشکل برخوردم و ثانیه پایانی باختم و به فینال نرسیدم و معتقدم ما ترسانده شده‌ایم. ما را از باخت ثانیه آخر ترسانده‌اند و این موضوع باعث شده در ثانیه‌های آخر فشار روحی زیادی به ما وارد شود.

وی در پایان نیز از زحمات پدر و مادرش قدردانی کرد و گفت: امیدوارم با این مدال توانسته باشم گوشه‌ای از محبت و لطف آنها را جبران کنم.

منبع : خبرگزاری ایسنا