انتقاد شدید ملی‌پوش دوچرخه‌سواری: اگر اعزام نمی‌کنید درِ ورزش را تخته کنید

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مهدی سهرابی درباره ی اینکه کمتر از ۱۰ روز به مسابقات دوچرخه سواری جاده قهرمانی آسیا باقی مانده اما هنوز تکلیف اعزام تیم مشخص نیست، بیان کرد: تا الان هم ملی پوشان از جیب خودشان هزینه‌های زیادی انجام دادند و با جان و دل تمرین می‌کنند. آنها تمام مشکلات را به جان خریده اند و میلیون‌ها تومان خودشان هزینه کرده اند بنابراین با این شرایط حداقل کاری که می‌توان برای آنها انجام داد اعزام به مسابقه است اما متاسفانه می بینید که تا لحظه‌های آخر کار به اما و اگر کشیده شده است.

او ادامه داد: ملی‌پوشان انتظار زیادی ندارند و از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک امکاناتی نخواستند و اگر قرار بود وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تمام امکانات را فراهم کند آن موقع می‌خواستند چه کار کنند؟ در این صورت مجبور بودند برای همین اعزام نزدیک یک میلیارد هزینه کنند. باشگاه‌ها که تعطیل شده اند و رکابزنان پولی هم دریافت نکرده اند. برای نمونه باشگاه پیشگامان از سال ۹۶ حدود ۱۰-۲۰ درصد از قراردادهایش را نپرداخته و از سال ۹۷ هم یک هزار تومانی پرداخت نکرده است. با این حال و با وجود این مشکلات مالی، تمام ملی پوشان دست به دست هم داده اند تا در مسابقات موفق شوند. اما برای اعزام دیگر این وظیفه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است دست فدراسیون‌ها را بگیرند در غیر این صورت در ورزش را تخته کنند بهتر است.

ملی پوش دوچرخه سواری ایران با اشاره به اینکه در گذشته مشکلات کمتر بود، تاکید کرد: ۲۴ سال گذشته که من وارد دوچرخه سواری شدم می‌گفتند سالهای بعد از جنگ است و مشکلاتی وجود دارد اما به نظرم آن زمان شرایط بهتر از حال حاضر بود و ما برای گرفتن ویزا و اعزام مشکلی نداشتیم. ورزش ایران رفته رفته دارد نابود می‌شود. تک ستاره‌هایی که در المپیک و بازی‌های آسیایی مدال می‌گیرند یا دارند بازنشسته می‌شوند و یا با این شرایط نابود می‌شوند.

او افزود: من که آخرهای کارم هست و نتایجم را هم گرفته ام اما دلم برای جوان‌ها می ‌سوزد که با چه امیدی و با کدام امکانات، پول و مسابقات می‌خواهند کار کنند؟

سهرابی با اشاره به شرایطی که فدراسیون در گذشته داشت، گفت: در گذشته نفرات قدرتمندی چون انصاری و آشتیانی در فدراسیون بودند که با استفاده از ارتباط‌هایی که داشتند اسپانسر می‌آوردند اما در آن زمان مسئولان سازمان تربیت بدنی به دلیل مشکلات سیاسی که در خودشان داشتند این افراد را کنار گذاشتند. الان هم افرادی که ورزشی هستند را در فدراسیون‌ها گذاشته‌اند بنابراین حداقل حمایتشان کنند.

او در پایان گفت: از کادر فنی و فدراسیون تشکر می‌کنم که با این شرایط اردوها و تمرینات را به صورت منسجم برگزار کردند. ملی پوشان هم شرایط خوبی دارند امیدوارم با این حداقل امکانات بهترین نتایج را بگیریم.

منبع: ایسنا