انریکه: ابهام نسبت به دخئا مضحک است

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال اسپانیا از دروازه‌بان منچستریونایتد دفاع و اعلام کرد شک داشتن به او مضحک است.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، تیم‌ ‌ملی فوتبال اسپانیا، شنبه‌ شب در لیگ ملت‌های اروپا توانست ۲ بر یک انگلیس را در ومبلی شکست دهد. لوییس انریکه نخستین بازی‌ خود را به عنوان سرمربی لاروخا تجربه کرد. او پس از این بازی گفت‌: تیم در شرایط خیلی خوبی قرار داشت. ما رقابت کردیم و از طرفی حریف آزارمان داد چون در ومبلی بازی می‌کردیم. با این حال این نتیجه‌ باعث شد قدرتمندتر شویم.

سرمربی اسپانیایی درباره انتخاب داوید دخئا به عنوان دروازه‌بان اصلی اظهار کرد: به خاطر همه بازی‌هایی که در فصل گذشته در لیگ برتر انگلیس انجام داد، او را انتخاب کردیم. حواشی خوب هستند اما ما حرفه‌ای‌ها به آنها توجهی نمی‌کنیم. دخئا، دروازه‌بان شماره یک جهان است. ابهام داشتن درباره او مضحک است.

او در ادامه‌ به یاگو آسپاس اشاره کرد و گفت‌: من سرمربی هستم و می‌دانم چه بازیکنی را باید به میدان بفرستم. آسپاس را آماده دیدم و او بازی خوبی را به نمایش گذاشت.

انریکه به عملکرد بازیکنانش اشاره کرد و گفت‌: بیش از همه عملکرد شاگردانم برایم قابل توجه بود با وجود این که یک گل دریافت  کردیم، توانستیم روند خودمان ادامه‌ دهیم و بازی را به نحو مورد دلخواهمان پیش ببریم. خیلی خوشحال هستم و از این که بازیکنان‌مان در چنین سطحی قرار دارند، خشنود هستم.

او افزود: نکته مثبت این دیدار جبران نتیجه‌ بود. جزئیات می‌توانستند در این بازی نقش مهمی داشته باشند. زمانی که بازی را ۲ بر یک کردیم، به دنبال گل سوم بودیم. هرگز تعویض‌ها را برای حفظ نتیجه‌ انجام ندادیم. تمام تغییرات در تیم به خاطر پیروزی و بهتر شدن تیم بود. سرخی روبرتو باعث می‌شد در مالکیت توپ بهتر عمل کنیم. هدف من تقویت، بهتر کردن و کسب پیروزی است. سائول نیگس از لحاظ جسمانی در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد. او بازیکن باهوشی است و بازیکن خیلی کاملی است.

سرمربی اسپانیایی درباره نخستین پیروزی خود با لاروخا اظهار کرد: برای چه کسی چنین پیروزی بد خواهد بود؟ نخستین بازی‌ام با تیم‌ ‌ملی بود و شاهد عملکرد خوب شاگردانم در طول هفته‌ بودم. در فوتبال تنها زمان حال ارزشمند است. اکنون باید به دیدار سه شنبه‌ برابر کرواسی فکر کنیم. باید در بازی آینده خود جنگنده‌تر حاضر شویم. پیروزی برابر انگلیس نتیجه‌ خیلی خوبی برای ما محسوب می‌شود.