اولتیماتوم به ملی‌پوشان شاخص تیروکمان

سرمربی تیم ملی ریکرو گفت: برای این که شرایط یکسانی را برای کمانداران جهت حضور در تیم ملی فراهم کنیم، با تصمیم کمیته فنی تمام کمانداران حتی آنهایی که صاحب عنوان هستند باید در انتخابی شرکت کنند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا، مجید میررحیمی با اشاره به برگزاری نخستین انتخابی تیم ملی ریکرو و کامپوند، ۲۷ و ۲۸ مهر در سایت تیروکمان اظهار کرد: چون بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا اردوهای تیم ملی تیروکمان تعطیل بود و برخی از کمانداران از نظر رکوردی دچار افت شدند، برای این که بتوانیم شرایط یکسانی را برای تمام کمانداران جهت پوشیدن پیراهن تیم ملی فراهم کنیم، با نظر کمیته فنی قرار بر این شد تا در نخستین انتخابی تیم ملی هیچ هزینه ورودی از کمانداران شرکت کننده دریافت نشود تا امکان حضور برای تمام افراد علاقمند و توانمند دراین رشته فراهم شود.

وی گفت: در نخستین انتخابی تیم ملی رکورد ورودی برای ریکرو مردان ۶۴۵ و ریکرو زنان ۶۳۵ تعیین شده است که در پایان دو روز برگزاری مسابقات انتخابی ۸ کماندار برتر به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند. البته این شرایط برای تمام کمانداران اعم از کسانی که در جام جهانی و آسیا صاحب عنوان هستند و چه افرادی که برای نخستین بار در انتخابی تیر می‌زنند، یکسان است، بنابراین همه باید در مسابقه شرکت کنند. سعی داریم در پایان رقابت‌های انتخابی بهترین‌ها را به اردوی تیم ملی دعوت کنیم.

سرمربی تیم ملی تیروکمان خاطرنشان کرد: چون هدف‌گذاری اصلی ما برای مسابقات قهرمانی جهان خرداد سال آینده در هلند است، افراد دعوت شده به اردوی تیم ملی تا زمان اعزام به این تورنمنت در رکوردگیری درون اردویی که طی چند مرحله انجام خوهد شد، شرکت می‌کنند و در نهایت در هر رشته ۳ نفر از کمانداران برتر برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان انتخاب خواهند شد.

میررحیمی افزود: برای آماده‌سازی بهتر تیم جهت شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ۳ مسابقه برون مرزی پیش‌بینی شده است که در وهله نخست اواسط اسفند تیم ملی تیروکمان برای شرکت در کاپ آسیا راهی تایلند می‌شود، سال آینده و قبل از اعزام به قهرمانی جهان استچ‌های جام جهانی را پیش‌رو داریم که به احتمال زیاد تیم در مرحله اول جام جهانی که اردیبهشت در شانگهای چین برگزار می شود، شرکت می‌کند و در مرحله دوم که درترکیه برگزار خواهد شد، تیمی را اعزام نخواهیم کرد و به جای ترکیه در نظر داریم اردوی تدارکاتی برون مرزی فروردین ماه با چین یا کره برگزار کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که در مدت زمان کوتاهی که تا مسابقات قهرمانی جهان فرصت داریم، تیم منسجم و خوبی را برای قهرمانی جهان آماده کنیم تا بتوانیم سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را در هلند کسب کنیم.