اولین برد کلیولند بدون لبرون جیمز

هفته سوم رقابت های لیگ بسکتبال NBA با برگزاری ۸ دیدار ادامه یافت.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

تیم کلیولند موفق شد در خانه در سالن کویکن لون آرنا اولین پیروزی فصل خود را با سرمربی جدیدش مقابل آتلانتا کسب کند. کلیولند تنها تیم بدون پیروزی در لیگ بود که تایرون لو بهای آن را را پرداخت و به خاطر شروع بسیار ضعیف بعد از ترک لبرون جیمز برای دومین بار، از کار برکنار شد. لری درو سرمربی جدید کلیولند که در فصل گذشته در مقطعی کوتاه به خاطر بیماری تایرون لو، وظیفه هدایت کلیولند را به عهده گرفت و موفق به کسب ۱۰ پیروزی و ۱ شکست شده بود توانست با این تیم اولین برد فصل را رقم بزند. در این دیدار برای کلیولند رادنی هد ۲۶ امتیاز، سدی عثمان ۲۰ امتیاز و تریستان تامپسون هم با کسب ۱۱ امتیاز و ۱۳ ریباند دبل دبل کرد. برای آتلانتا بازیکن سال اولی تری یانگ ۲۴ امتیاز و الکس لن ۲۲ امتیاز کسب کردند. غایب سرشناس این بازی کوین لاو بود که به خاطر مصدومیت انگشت پا، سومین دیدار متوالی غایب بود.
در دیگر بازی مهم شب گذشته تیم تورنتو در کانادا موفق به شکست ۱۲۹ بر ۱۱۲ فیلادلفیا شد. بازگشت کووای لنارد به ترکیب اصلی تورنتو با ۳۱ امتیاز، ۷ ریباند و ۴ توپ ربایی در ۳۴ دقیقه، تاثیر زیادی در پیروزی تورنو بعد از شکست دیشب مقابل میلواکی داشت. پاسکال سیاکام با ۱۵ امتیاز و ۱۵ ریباند و کایل لوری با ۲۰ امتیاز و ۱۲ پاس منجر به گل دبل دبل کردند.برای فیلادلفیا جوئل امبید ۳۱ امتیاز، ۱۱ ریباند و ۴ پاس منجر به گل در ۳۳ دقیقه و بن سیمونز ۱۱ امتیاز، ۸ ریباند و ۱۰ پاس منجر به گل ثبت کردند. بن سیمونز در بازی دیشب ۱۱ بار توپ را لو داد و بعد از بازی راجع به دفاع کووای لنارد گفت: ” او دستان بسیار بزرگ و بازوهای بسیار بلندی دارد، او بهترین مدافع لیگ است”. لنارد تاکنون موفق شده دو بار به عنوان بهترین مدافع لیگ ان بی ای انتخاب شود. فیلادلفیا پس از پیروزی ۹۳ بر ۸۳ در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۱۲ دیگر مقابل تورنتو پیروز نشده است.

در دیگر مسابقه تیم شارلوت هورنتس در خانه در سالن اسپکتروم سنتر میزبان میامی هیت بود و در پایان با نتیجه ی ۱۲۵ بر ۱۱۳ پیروز شد و تعداد پیروزی و شکست های خود را به عدد ۴ رساند. بهترین بازیکن این بازی ستاره فرانسوی و قدیمی این فصل شارلوت یعنی تونی پارکر ۳۶ ساله بود. پارکر در این بازی ۲۴ امتیاز و ۱۱ پاس منجر به گل در ۲۵ دقیقه کسب کرد و تبدیل به هفتمین بازیکن خارجی بعد از دریک ناویتسکی ، حکیم اولاجوان، دامنیک ویلکینز، تیم دانکن، پاتریک اوینگ و پاول گسول شد که از مرز ۱۹۰۰۰ امتیاز در لیگ عبور کرد.

نیک باتوم و مالیک مونک ۲۰ امتیاز و کمبا واکر هم ۱۹ امتیاز( کمترین امتیازی که کمبا در این فصل کسب کرده ) کسب کردند تا به دومین پیروزی شارلوت در ۱۰ روز گذشته مقابل میامی، کمک کنند. برای میامی هم دوین وید در آخرین سال حضور خود در ان بی ای ۱۹ امتیاز، ۴ پاس منجر به گل و ۴ شوت سه امتیازی موفق در ۲۵ دقیقه و حسن وایت ساید هم ۱۶ امتیاز و ۱۲ ریباند در ۲۹ دقیقه کسب کردند.

نتایج سایر دیدارهای شب گذشته به شرح زیر است:

اورلاندو مجیک ۹۹ – ساکرامنتو کینگ ۱۰۷
بوستون سلتیک ۱۰۸ – دیترویت پیستون ۱۰۵
اوکلاهاما سیتی تاندر ۱۲۸ – لس آنجلس کلیپرز ۱۱۰
هیوستون راکت ۸۵ – پورتلند ترابلیزرز ۱۰۴
ممفیس گیریزلیز ۱۰۷ – واشنگتن ویزارد ٥٩