بازتاب تاریخ‌سازی پرسپولیس در رسانه‌های قطری

رسانه‌های قطری به حذف السد برابر پرسپولیس و ناکامی این تیم از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان دادند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا، جدال دو تیم فوتبال پرسپولیس و السد در دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که در ورزشگاه آزادی برگزار شد با تساوی یک بر یک به پایان رسید و این کافی بود تا پرسپولیس با توجه به پیروزی یک بر صفر در دیدار رفت برای نخستین بار در تاریخ خود به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

شکست السد متمول برابر پرسپولیس در رسانه‌های قطری بازتاب داشت.

العرب با تیتر” حذف السد بعد از نمایش قهرمانانه” نوشت: السد بعد از تساوی برابر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی که 78 هزار نفر هوادار در آن جمع شده بودند از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا باز ماند. السد در این دیدار بازی خوبی را به نمایش گذاشت و در بیشتر زمان‌های بازی توپ و میدان را در اختیار داشت. شاگردان فریرا موفق شدند که توسط بونجاح گل نخست بازی را هم به ثمر برسانند اما پرسپولیس با حمایت هواداران خود توانست گل تساوی را به ثمر برساند. السد بازهم می‌توانست به گل برسد اما واکنش غیرطبیعی سنگربان تیم ایرانی باعث شد تا دروازه این تیم در دقایق پایانی بسته نگه داشته شود تا پرسپولیس به دور بعد راه پیدا کند.

الشرق با تیتر”فریرا: السد به خاطر یک پنالتی احمقانه حذف شد”، بار دیگر اعتراض خود را به پنالتی که در دیدار رفت برای پرسپولیس گرفته شد نشان داد.

روزنامه الرای با تیتر” السد آرزوی آسیایی خود را با تساوی در آزادی بر باد داد” نوشت: السد با تساوی یک بر یک که در ورزشگاه آزادی به دست آورد با توجه به شکست یک بر صفر در قطر از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا باز ماند. در ابتدا دو تیم محتاطانه بازی کردند اما رفته رفته السد زمان بازی را به دست گرفت و توانست توسط بغداد بونجاح هم به گل برسد. در دقیقه 44 الهیدوس بهترین فرصت بازی را به دست آورد اما واکنش بسیار خوب سنگربان پرسپولیس باعث شد تا دروازه این تیم این بار بسته نگه داشته شود. اگر این توپ گل می شد همه چیز تغییر می‌کرد. با شروع نیمه دوم پرسپولیس توانست گل تساوی را توسط نعمتی به ثمر برساند. در دقیقه 86 سنگربان پرسپولیس واکنشی غیر عادی از خود نشان داد و توپ ژاوی به زیبایی مهار کرد تا بازی با تساوی به پایان رسد و السد  از صعود به دور بعد بازماند.

استاد الدوحه هم با تیتر”رویای سومین قهرمانی در آزادی بر باد رفت” نوشت: السد که در قطر با یک گل تن به شکست داده بود در ورزشگاه آزادی با تساوی یک بر یک متوقف شد تا از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا و کسب سومین عنوان قهرمانی خود باز بماند. السد در این دیدار بازی خوبی را به نمایش گذاشت و می‌توانست گل دوم را هم به ثمر برساند اما درخشش سنگربان پرسپولیس مانع از آن شد.