بازگشت طارمی به پرسپوليس چقدر آب می‌خورد؟

به گزارش خبرنگار شبكه لحظه، مهدی طارمی امیدوار بود با انتقالش از پرسپولیس به الغرافه قطر، راه پیشرفت را برای خود هموار کند، اما دومین تجربه لژیونر شدن این بازیکن درست مثل تجربه اولش که در ترکیه رقم خورد، با ناکامی همراه شد.

طی هفته‌های اخیر آن قدر بابت بازی‌های ضعیف و از دست دادن موقعیت‌های ساده به این بازیکن انتقاد کردند تا اینکه کادرفنی الغرافه زیر بار این فشارها، مجبور شد طارمی را نیمکت نشین کند. او در بازی برابر الاهلی ۶۱ دقیقه روی نیمکت نشست و وقتی وارد زمین شد نیز، نتوانست مقابل شکست ۳ بر یک تیمش را بایستد.

طارمی در ليگ قطر و تيم الغرافه تنها شش بار موفق به گلزنی شده آن هم در شرايطی كه وسلی اشنايدر هافبك خلاق هلندی را پشت سر خود دارد. بغداد بونجاح مهاجم گلزن السد با 26 گل زده در صدر گلزنان اين ليگ قرار دارد. اختلاف 20 گله آقای گل با طارمی نيز فشار را بر روی او بيشتر كرده است.

این اتفاقات نشان می‌دهد سرنوشت مهدی طارمی در الغرافه به زودی و شاید در همین پنجره نقل و انتقالات زمستانی تغییر کند و او به خاطر شدت انتقادات کارشناسان و مخاطبان فوتبال در قطر، از لیگ ستارگان خارج شود. شایعات زیادی در خصوص بازگشت طارمی به لیگ برتر کشورمان و پرسپوليس تهران نیز به گوش می رسد. بازگشت او اما به همين سادگی‌ها هم نيست بند قرارداد خروج او از باشگاه كار را برای تيم های ايرانی سخت كرده است. شنيده‌ها حاكی از آن است كه بنسخ قرارداد طارمی 300 هزار يورو است كه با افزايش نرخ ارز در ايران چيزی در حدود 4.5 ميليارد تومان می‌شود كه حداقل پرسپوليس توانايی پرداخت آن را نخواهد داشت مگر اينكه تراكتورسازی باريگر دست به جيب شود و اقای گل سابق ايران را به تيمش بياورد.