بازگشت فیل بزرگ در دوران بازنشستگی

اسکولاری بعد از خداحافظی از فوتبال دوباره به نیمکت مربیگری بر می گردد.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه؛ لوئیس فلیپه اسکولاری، ملقب به فیل بزرگ، که ماه پیش با اعلام بازنشستگی از فوتبال کناره گرفت، امروز تنها چند ماه بعد از خداحافظی بار دیگر به نیمکت مربی‌گری بازگشت و به عنوان سرمربی تیم برزیلی اتلتیکو مینیرو منصوب شد.

اسکولاری ۷۴ساله در قراردادی غیرمنتظره به عنوان سرمربی جدید اتلتیکو مینیرو معرفی شد و حالا باید به این تیم منطقه بلو هوریزنته که در لیگ برزیل و کوپا لیبرتادورس شرایط خوبی ندارد کمک کند تا هر چه سریع‌تر به شرایط بهتری دست پیدا کند.

اسکولاری که در جام جهانی ۲۰۰۲ به عنوان سرمربی برزیل فاتح جام جهانی شده آخرین بار هدایت باشگاه اتلتیکو پاراننزه را بر عهده داشت که بعد از کناره‌گیری از این پست به عنوان مدیر ورزشی باشگاه مشغول به کار شد. تا اینکه نزدیک به هفت ماه پیش فیل بزرگ اعلام کرد خسته شده و از همه پست‌های فوتبالی‌اش کناره‌گیری می‌کند.

اسکولاری با اتلتیکو مینیرو تا تاریخ دسامبر ۲۰۲۴ قرارداد امضا کرده و تا آن زمان به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم خواهد نشست. فیل بزرگ جانشین ادواردو کودت آرژانتینی می‌شود که پیش از او هدایت اتلتیکو مینیرو را بر عهده داشت.

اسکولاری در دوران ۴۰ ساله فعالیتش به عنوان مربی فوتبال چه در عرصه ملی و چه در عرصه باشگاهی موفقیت‌های قابل توجهی به دست آورده است. علاوه بر قهرمانی با برزیل در جام جهانی ۲۰۰۲ او در سال ۲۰۰۴ هم تیم ملی پرتغال را به فینال یورو رساند.

انتهای پیام/