امیدوارم ورود به “آزادی” برای همه بانوان آزاد شود

سارا قمی بانوی فوتبالیست ایران از حضور در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و بولیوی اظهار خوشحالی کرد و گفت: اگر هنگام حضورمان در استادیوم یکسری موارد را رعایت کنیم در آینده بانوان بیشتری می‌توانند حاضر شوند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا :

شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران و بولیوی در دیداری دوستانه و در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که در نهایت با برتری دو بر یک تیم ایران به پایان رسید اما مهمترین نکته در بازی شب گذسته حضور بانوان پس از 40 سال در ورزشگاه آزادی بود. هرچند حضور بانوان برای تماشای مسابقه به صورت گزینشی و محدود بود و افراد معمولی نمی‌توانستند به تماشای مسابقه بنشینند اما انجام این کار برای اولین بار پس از 40 سال حتی به صورت کنترل شده، می‌تواند شروع خوبی برای ایجاد فرصت برابر برای همه مردان و زنان برای تماشای مسابقه فوتبال در ورزشگاه‌ها باشد.

سارا قمی ملی‌پوش فوتبال بانوان که به عنوان یک هوادار این بازی را از زدیک تماشا کرد در مورد این تجربه گفت: شب گذشته شور و هیجان خاصی بین تماشاچیان وجود داشت و همه خوشحال بودیم چون برای اولین‌بار به ورزشگاه می‌رفتیم. به عنوان یک هوادار همیشه دوست داشتم به استادیوم بروم و بازی تیم‌های محبوبم را از نزدیک ببینم. خدا را شکر که این بار ورود بانوان با بازی‌های تیم ملی کشورمان آغاز شد.  آنقدر خوشحال بودیم که قابل وصف نیست.

او در مورد ادامه دار بودن ورود بانوان به ورزشگاه ها بیان کرد: به این قضیه خوش‌بین هستم. فکر می‌کنم زمزمه‌هایی شده که از این به بعد خانواده‌ها راحت‌تر بازی‌ها را تماشا کنند. مطمئن هستم این اتفاق می‌افتد و امیدوارم ورود برای همه بانوان آزاد شود.

قمی در پاسخ به این سوال که مشکل خاصی در ورود بانوان به ورزشگاه پیش نیامد، گفت: خوشبختانه در ورود و خروج ما هیچ اتفاقی نیفتاد و کاملا عادی بود. در استادیوم هم شعار بدی نشنیدیم و یک جو کاملا سالم حاکم بود، چون اولین حضورمان را تجربه می‌کردیم خیلی خوشحال بودیم و می‌گفتیم چقدر خوب که هیچ شعار، توهین و اتفاق بدی نمی‌افتد. با آقایان که روبه رویمان نشسته بودند همگی تیم ملی را تشویق می‌کردیم.

این بازیکن در پایان این گفت‌وگو به نقش بانوان در ورود به ورزشگاه  اظهار کرد: به بانوان می‌توانند به این قضیه کمک کنند،  اگر هنگام حضورمان در استادیوم یکسری موارد را رعایت کینم در آینده بانوان بیشتری می‌توانند حاضر شوند. همه چیز به خودمان بستگی دارد که وقتی وارد استادیوم می‌شویم چه رفتاری را نشان دهیم و بازتاب این رفتن چه چیزی می‌خواهد باشد که مسئولین رغبت کنند و اجازه دهند در هر بازی راحت‌تر به استادیوم برویم و بازی تیم محبوبمان را ببینیم.