برانکو: جگر قهرمان شدن در آسیا را داریم

سرمربی پرسپولیس می‌گوید شاید هنوز ندانند که چه کار بزرگی با صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا انجام دادند.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل ایسنا:

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس در اولین تمرین این تیم پس از صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا که امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: قبل از هر چیز دوباره این پیروزی و بازی خوب را به بازیکنانم تبریک می‌گویم که در کنار یک تشویق زیبا از سوی هوادارانمان رخ داد. این جو هیچ وقت اتفاق نیفتاده بود. شاید هنوز خودمان ندانیم که چه کار بزرگی انجام دادیم چون فینال لیگ قهرمانان آسیا قله افتخارات هر تیمی است.

او افزود: طبیعی است که همه ما خیلی خوشحال هستیم که این میزان شادی را هم به خودمان، هم به خانواده‌مان و هم به هواداران و باشگاه و رسانه‌ها تزریق کردیم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا برنامه خاصی برای ادامه راه این تیم در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر دارد، توضیح داد: ما الدحیل و السد را از دور رقابت‌ها حذف کردیم. به جرات می‌توانم بگویم که هم الدحیل، هم السد و هم پرسپولیس بهتر از تیم‌های ژاپنی و کره‌ای هستند. ولی بارها گفتم هر تیمی که به نیمه نهایی می‌رسد، آمادگی و لیاقت قهرمانی دارد. ما دلمان می‌خواهد تا آخر بالا برویم. مهم‌ترین مساله این است که بازیکنانمان به حالت عادی برگردند. واقعا هواداران به ما اعتماد دارند و از ما حمایت کردند و هر دو طرف شادی را به هم تزریق کردند.

برانکو درباره این که هواداران پرسپولیس نقش او را در کسب این پیروزی‌ها بیشتر از همه می‌دانند، گفت: من از هوادارانمان تشکر می‌کنم اما مهم‌تر از همه بازیکنان هستند. آن‌ها بیشترین زحمت را برای این نتایج کشیدند و تنها ما به آن‌ها کمک کردیم. آن‌ها بیشتر نیاز به قدردانی دارند. هر عنوانی که کسب شود اول به کاپیتان و ماهینی می‌رسد و بالاتر از فینال لیگ قهرمانان آسیا افتخار دیگری نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ قهرمانان آسیا می‌شود اظهار کرد: بله، فکر می‌کنم به این هدف می‌رسیم و دلیلش این است که به هوادارانمان خیلی، خیلی اعتماد دارم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: واقعا رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا موفقیت عظیمی است و می‌خواهیم قهرمان شویم. من دوباره به بازیکنان بدون توجه به اتفاقاتی که در فینال می‌افتد تبریک می‌گویم. تمام تلاشمان را می‌کنیم که قهرمان شویم و نشان دادیم که قلب، جگر و وحدت لازم برای رسیدن به این هدف را داریم.

برانکو درباره آخرین وضعیت سروش رفیعی که از امروز به تمرین پرسپولیس اضافه شده است، توضیح داد: در برنامه کاری ما است و با ما تمرین خواهد کرد.

او همچنین درباره مطالباتش از باشگاه پرسپولیس بیان کرد: الان این حرف‌ها را رها کنید و به شادی بپردازید. بدهی هست و خواهد بود اما موضوع الان ما این نیست.

سرمربی پرسپولیس افزود: البته این جوی که هست نباید ما را گول بزند و مشکل‌ساز شود. بارها گفتم که اهداف ما چیست و آن، کسب بیشترین قهرمانی با بیشترین تعداد بردها است. اولین قهرمانی را با سوپرجام کسب کردیم، دومی در دسترس است اما جام‌حذفی و لیگ برتر همان قدر ارزشمند و مهم است.

برانکو در پاسخ به این سوال که آیا نگران جدایی بیرانوند در نیم‌فصل نیست، اظهار کرد: این مساله طبیعی است. بیرانوند دیروز بازیکن کلیدی ما بود و دو صحنه کلیدی را برای ما مهار کرد و قاطعانه نشان داد که بهترین دروازه‌بان ایران و آسیاست و ارزش اروپایی دارد. نمی‌شود درباره اتفاقاتی که در آینده ممکن است رخ دهد، الان صحبت کرد. ما الان خوشحالیم که بیرانوند با ماست و او به درد ما می‌خورد.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: من همیشه گفتم که همه مسابقات برای ما مهم هستند. البته لیگ قهرمانان بزرگ‌ترین و سخت‌ترین مسابقات برای ماست و قهرمان آسیا بودن سخت است. فعلا فقط در فکر بازی مقابل سایپا هستیم تا آن بازی را ببریم.

او درباره پاداش باشگاه پرسپولیس که با حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان آسیا به بازیکنان پرسپولیس داده می‌شود بیان کرد: قطعا پاداش وجود خواهد داشت و در حال حاضر با مدیریت صحبت کردیم و قطعا از باشگاه پاداش می‌گیریم. قبل از بازی هیچ‌کس به پاداش فکر نمی‌کرد اما مطمئنا باشگاه می‌داند و وظیفه‌اش را به نحو احسن انجام خواهد داد.

برانکو همچنین درباره صحبت‌های سیدجلال حسینی که از پشتیبانی باشگاه گله‌مند بود، تصریح کرد: همیشه در همه جا این مشکلات هست اما مشکلات برای حل کردن است.

او درباره وضعیت بشار رسن که شرایط سختی را به خاطر درگذشت مادرش پشت سر می‌گذارد گفت: بشار نشان داد چه میزان حرفه‌ای است و چقدر هواداران و باشگاه را دوست دارد. این را هم تماشاگران و هم بازیکنان دیدند و تشخیص دادند. باید به شکل ویژه از او تمجید کرد. بشار یک برد بزرگ برای باشگاه ماست.