برد دشوار استقلال برای خروج از بحران

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ورزش11 در مرحله یک شانزدهم جام حذفی ایران دو تیم نفت مسجد سلیمان و استقلال تهران در ورزشگاه شهید بهنام محمدی در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که هر دو تیم از لحاظ روحی و شرایط تیمی در وضعیت مناسبی به سر نمی بردند و احتیاج فراوانی به برد مقابل یکدیگر داشتند.

 

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور، علی کریمی، روزبه چشمی، جابر انصاری، فرشید اسماعیلی، صیادمنش، الحاجی گرو

 

 

ترکیب نفت مسجد سلیمان: حبیب فرعباسی، موسی کولیبالی، مجتبی بیژن، سیدمحمد حسینی، خدایی، یوسف وکیا، علیرضا علیزاده، محمود قائد رحمتی، حکیم نصاری، اسماعیل شریفات، فرشاد جانفزا

 

در نیمه اول این دیدار استقلال سعی داشت با شروع خوب، خود را بر بازی مسلط کند اما با درخشش دروازه بان نفتی ها نتوانست به گل برسد و در ادامه نیز شاهد یک بازی کاملا سرد و بی روح بودیم. هر دو تیم با بی برنامگی کامل به دروازه یکدیگر هجوم می بردند و به هیچ نتیجه ای حتی خلق موقعیت حساس نمی رسیدند تا نیمه اول با بازی کسل کننده دو تیم به پایان برسد.

 

با شروع نیمه دوم بازهم شاهد روند کند هر دو تیم بودیم و بیشتر بازی در میانه میدان با درگیری هافبک های دو تیم و اشتباهات بی شمار بازیکنان ادامه پیدا کرد. این دیدار در نیمه دوم بیشتر تحت تاثیر عدم ریسک پذیری مربیان و بازیکنان دو تیم بود و هیچکدام از تیم ها نمی خواست به آب و آتش بزند تا شاید دچار ضد حمله و یا اشتباه نشود.

 

بازی در 90 دقیقه با جریانی کاملا سرد به پایان رسید تا این دیدار به وقت های اضافه کشیده شود و باز هم دو تیم بدون هیچگونه ریسکی به کار خود ادامه دهند. هر چند که استقلالی ها با آغاز وقت های اضافه حملات خود را تا حدود زیادی گسترش دادند تا اینکه روح الله باقری از روی پاس زیبای وریا غفوری در دقیقه چهارم وقت های اضافه نیمه اول گل اول و پیروزی بخش تیمش را به ثمر برساند.

 

در ادامه نفتی ها با تلاش بسیار بالا سعی کردند که به دروازه استقلال برسند اما این بازیکنان آبی پوش میدان بودند که توانستند کنترل بازی را در دست بگیرند در شرایطی که بازیکنان نفت سعی داشتند به دروازه استقلال برسند با حملات خود توانستند حوالی خط هجده قدم استقلال خودنمایی کنند.

 

در یکی از حملات نفتی ها  و در دقیقه 111 شاهد خطای بازیکن استقلال بر روی مهاجم زرد پوشان بودیم، در حالی که بازیکن نفت قصد ارسال توپ به روی دروازه را داشت مکالمه ای بین داور و وریا غفوری رد و بدل شد که نهایتا با کارت قرمز داور و اخراج این بازیکن از زمین انجامید.

 

با ده نفره شدن استقلالی ها بازیکنان نفت بی مهابا به دروازه آبی پوشان هجوم بردند که با دفاع خوب و منطقی این تیم روبرو شدند و حتی در چندین صحنه با ضد حملات آبی ها روبرو شدند. این دیدار در دقایق پایانی با حملات جسته و گریخته نفت همراه بود اما این تیم قادر نبود موقعیت چندان خطرناکی را بر روی دروازه استقلال ایجاد کند تا در نهایت و پس از پایان یک ماراتن 120 دقیقه ای استقلال به سختی این بازی را ببرد و تقریبا بتواند از بحران خارج شود.