برزیل یک سال بدون مربی به خاطر آنچلوتی

سران فدراسیون فوتبال برزیل قصد دارند به خاطر جذب کارلو آنچلوتی حتی تا یک سال بعد نیز مربی نداشته باشند.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه و به نقل از گلوبو، کنفدراسیون فوتبال برزیل (CBF) به همکاری با کارلو آنچلوتی اطمینان دارد و قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ برای این مربی منتظر بماند تا بعد از اتمام کارش با رئال مادرید سکان هدایت تیم ملی برزیل را بر عهده بگیرد.

اگر بتوان رئال مادرید را متقاعد کرد، آنچلوتی در تابستان امسال هدایت تیم ملی برزیل را بر عهده خواهد گرفت. در بدترین حالت، فدراسیون فوتبال برزیل منتظر پایان قرارداد آنچلوتی با رئال مادرید در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴ می‌ماند.

برزیل با هدایت تیته عملکرد ناامید کننده‌ای داشت و همین باعث شد که قرارداد این مربی تمدید نشود. فدراسیون فوتبال برزیل قصد دارد برای نخستین بار در تاریخ خود یک سرمربی خارجی را برای نیمکت خود انتخاب کند. تیم ملی فوتبال برزیل در جام جهانی ۲۰۲۲ با شکست برابر کرواسی در ضربات پنالتی از صعود به دور نیمه نهایی بازماند. در پی این ناکامی قرارداد سرمربی سلسائو تمدید نشد و در شرایط کنونی تیم ملی فوتبال برزیل بدون سرمربی است.

ESPNBrazil نیز اعلام کرد که فدراسیون فوتبال این کشور با کارلو آنچلوتی به توافق دست پیدا کرده و این مربی ایتالیایی هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت و جایگزین تیته می‌شود.

وینیسیوس با آمدن آنچلوتی اوج گرفت و به یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان تبدیل شد. او به همراه رودریگو، کاسمیرو و میلیتائو بازیکنان برزیلی فعلی و پیشین رئال مادرید هستند که زیر نظر آنچلوتی بازی کرده‌اند.

از زیدان، مورینیو، انریکه و گواردیولا به عنوان دیگر چهره‌های سرشناس برای هدایت تیم ملی فوتبال برزیل سخن به میان آمده بود.

واکنش کارلتو به پیشنهاد برزیل

سرمربی رئال مادرید گفت: من مورد توجه برزیل هستم.‌ می‌دانم که تیم ملی فوتبال برزیل من را می‌خواهد و این خوشحال کننده است اما من به قراردادم با رئال مادرید پایبند هستم و می‌خواهم در این تیم بمانم. من رئال را بسیار دوست دارم.

او در پاسخ به این سوال که آیا رئال مادرید آخرین مقصد او است؟ این‌گونه پاسخ داد: فعلا نمی توانم چنین چیزی را تایید کنم.

انتهای پیام/