برنامه فرنگی‌کاران تا رقابت‌های آسیایی و جهانی

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، حسام الدین جعفری، سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه آخرین اردوی مسافران آسیایی از روز جمعه هفته جاری آغاز می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه ترکیب تیم ملی برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا مشخص شده، مسافران چین پس از اردوی قبلی که چند روزی به مرخصی رفته اند از روز جمعه به خانه کشتی باز می‌گردند. دیگر دعوت‌شدگان به اردو هم از روز شنبه هفته آینده به جمع اردونشینان ملحق خواهند شد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه کادر فنی، آخرین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی تا روز اعزام به چین پیگیری خواهد شد. تمرینات اردوی پایانی بیشتر به تمرینات سبک و کم فشار اختصاص دارد که این فشار رفته رفته از اوایل اردو تا انتها کاهش خواهد یافت. کادر فنی تلفیقی از جوانان با انگیزه و نفرات باتجربه را برای حضور در قهرمانی آسیا انتخاب کرده که امیدواریم این نفرات بتوانند همچون همیشه از مدعیان قهرمانی در قاره کهن باشند.

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی به برنامه‌های کادر فنی پس از حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا نیز اشاره کرد و گفت: بعد از قهرمانی آسیا نوبت به آغاز برنامه‌های فنی فرنگی کاران با هدف تجهیز و آماده سازی تا رقابتهای جهانی می‌رسد. ما بلافاصله بعد از بازگشت از چین باید استارت برنامه‌های جدید را بزنیم که خوشبختانه این برنامه‌ها بطور کامل تدوین شده و آماده اجراست.

جعفری در پایان ادامه داد: فرنگی کاران تیم ملی تا رقابتهای جهانی علاوه بر حضور در اردوهای آماده سازی، اعزام به دو تورنمنت بین المللی را هم در دستور کار دارند که این دو میدان تدارکاتی طی تیر و مرداد ماه و پیش از رقابتهای جهانی برگزار خواهد شد. در نظر داریم فرنگی کاران منتخب را در تورنمنت پتلاسینسکی لهستان و سپس جایزه بزرگ اسپانیا محک بزنیم و در نهایت بهترین نفرات را تا شهریور ماه برای حضور در رقابتهای جهانی انتخاب کنیم.

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: رضا خدری

۶۰ کیلوگرم: مهرداد مردانی یا شیرزاد بهشتی طلا

۶۳ کیلوگرم: سامان عبدولی

۶۷ کیلوگرم: حامد تاب

۷۲ کیلوگرم: محمدرضا گرایی

۷۷ کیلوگرم: محمدعلی گرایی

۸۲ کیلوگرم: سعید عبدولی

۸۷ کیلوگرم: حسین نوری

۹۷ کیلوگرم: مهدی علیاری

۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی

بنا بر اعلام حسام الدین جعفری در صورتی که مشکل خروجی مهرداد مردانی تا زمان اعزام به این مسابقات حل نشود، شیرزاد بهشتی طلا جایگزین وی خواهد شد.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه در شهر «شی‌آن» چین برگزار می‌شود.

منبع: مهر