برگزاری مسابقات جهانی کشتی کلاسیک بانوان در هاله‌ای از ابهام

با استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی و مریم منظمی از نایب رئیسی این فدراسیون، برگزاری مسابقات جهانی کشتی کلاسیک بانوان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش شبکه لحظه:
فدراسیون کشتی در زمان ریاست رسول  خادم رشته کشتی کلاسیک بانوان را ابداع کرد تا آرزوی بسیاری از دختران علاقه مند را برآورده کند. در مدت یک سالی که از شروع فعالیت این رشته می‌گذرد اقدامات مختلفی برای پیشرفت بانوان کشتی گیر انجام شده است. انتخاب آنا واسلینکو مربی اوکراینی برای آموزش ورزشکاران ایران، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، عمومی، انتخابی تیم ملی و برگزاری لیگ در پایان هر فصل از جمله اقدامات فدراسیون کشتی بود.

هرچه از شروع کار کشتی کلاسیک بانوان گذشت تلاش فدراسیون برای برگزاری مسابقات این رشته در سطح بین المللی و جهانی بیشتر شد و نتیجه آن برگزاری تورنمنت بین المللی لبنان در روزهای ۳۱  شهریور و یکم مهر ماه با حضور ۹ تیم از کشورهای عراق، قرقیزستان، ارمنستان، مصر، گرجستان، سوریه، اوکراین، ایتالیا و ایران و قهرمانی ایران در این رقابت ها بود.  علاوه بر این برگزاری مسابقات جهانی این رشته در آذر ماه سال جاری دیگر رویداد در نظر گرفته شده برای دختران کشتی گیر بود که با کناره گیری رئیس و نایب رئیس فدراسیون کشتی وضعیت برگزاری این رویداد با حضور ایران در هاله ای از ابهام قراردارد.

با توجه به این موضوع از مسئولان جدید این فدراسیون انتظار می‌رود که با حمایت‌های خود باعث گسترش و پیشرفت هرچه بیشتر این رشته در ایران و سطح جهان شوند در نتیجه باید نسبت به برگزاری مسابقات جهانی که باعث دیده شدن این رشته ابداعی ایران است اقدام لازم صورت بگیرد. باید دید که آیا مسئولان جدید زمینه های برگزاری چنین مسابقاتی را فراهم می‌کنند یا مسابقات داخلی را به عنوان تنها عرصه حضور برای علاقه مندان به این رشته در نظر می‌گیرند.

منبع : خبرگزاری ایسنا