بهترین‌های ایران در آسیا/پیشی گرفتن ذوب‌آهن از استقلال و پرسپولیس

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، در مقایسه عملکرد سه تیم ایرانی حاضر در آسیا، ذوب آهن در اکثر آیتم‌ها عملکرد بهتری نسبت به استقلال و پرسپولیس دارد تا در مجموع هم بتوان این تیم را بهترین تیم ایرانی در آسیا دانست.

بیشترین برد، کمترین شکست، بیشترین امتیاز، بیشترین گل زده و بهترین تفاضل گل بخشی از برتری ذوب آهنی‌ها نسبت به استقلال و پرسپولیس است. همچنین ذوب آهن یکی از ۶ تیم حاضر در این مسابقات است که در پایان هفته سوم هنوز طعم شکست را نچشیده است.

مالکیت
ذوب آهن مالک ترین تیم ایرانی در آسیا هم است. شاگردان علیرضا منصوریان با متوسط ۵۱/۵ درصد مالکیت، مالک ترین تیم ایرانی در آسیا است. پرسپولیس با متوسط ۴۵ و استقلال با متوسط ۴۳ درصد مالکیت در سه بازی نخست، در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

شوت و شوت در چارچوب
ذوب آهن یکی از شوتزن ترین تیم‌های آسیا و شوتزن ترین تیم ایرانی در آسیا است. بازیکنان ذوب آهن در سه بازی ۵۱ بار شوت به سمت دروازه داشتند. پرسپولیس با ۴۰ و استقلال با ۳۱ شوت در رده بعدی هستند. ذوب آهن با ۱۷ شوت در چارچوب از این نظر هم بهتر از استقلال و پرسپولیس عمل کرده است. استقلال با ۱۰ و پرسپولیس با ۹ شوت در چارچوب در رده‌های بعدی هستند.

پاس صحیح
پرسپولیس با متوسط ۲۶۴ پاس صحیح در هر بازی در این آیتم تیم برتر ایران است. ذوب آهن با ۲۶۱ و استقلال با ۲۵۹ پاس صحیح در هر مسابقه در رده‌های بعدی هستند. تیم‌های ایرانی در این زمینه عملکردی نزدیک به هم دارند.

استقلال و بهترین استفاده از ضربات کرنر
ذوب آهن و پرسپولیس در این ۳ بازی ۱۷ بار ضربه کرنر روی دروازه حریفان زده‌اند و استقلال ۱۳ بار موفق به زدن کرنر شده است. استقلال بهترین استفاده را از ضربات کرنر برده و ۲ بار از روی ضربات کرنر به گل رسیده تا از این حیث بهترین عملکرد را داشته باشد.

سانتر سالم از جناحین
از نظر ارسال سانتر از جناحین، ذوب آهن نه تنها پرکارترین تیم ایران، بلکه یکی از بهترین‌های آسیا است. شاگردان منصوریان ۲۳ بار در سه بازی از چپ و راست روی دروازه حریفان سانتر سالم کرده اند تا در صدر تیم‌های ایرانی قرار داشته باشد. استقلال ۱۳ و پرسپولیس ۱۲ بار در این ۳ بازی اقدام به سانترهای سالم کرده‌اند.

تکل موفق
بازیکنان پرسپولیس با ۵۸ تکل موفق بهترین عملکرد را در این آیتم داشته‌اند و استقلال با ۵۴ و ذوب آهن ۵۳ تکل موفق در این آیتم دوم و سوم هستند.

خطا
بازیکنان ذوب آهن بیشترین تعداد خطا را هم در بین تیم‌های ایرانی به خود اختصاص داده‌اند. ذوب آهن با ۴۲ خطا بیشترین خطا را دارد، استقلال با ۴۰ و پرسپولیس با ۳۶ خطا در رده‌های بعدی هستند.

آفساید
استقلال با ۱۵ بار قرار گرفتن در تله آفساید دارای بیشترین خطای آفساید در این مسابقات است. ذوب آهن ۶ و پرسپولیس تنها ۳ بار در این مسابقات در تله آفساید گرفتار شده‌اند.

کارت زرد
بازیکنان استقلال در مجموع ۸ بار از داوران کارت قرمز گرفته‌اند. این در حالی است که پرسپولیسی‌ها و ذوب آهنی‌ها هر کدام ۶ کارت زرد گرفته‌اند.

بهترین گلزن و بهترین گلساز
بهترین گلزن و بهترین گلساز تیم‌های ایرانی هم از ذوب آهن می‌آیند. امیر ارسلان مطهری مهاجم ذوب آهن با ۲ گل بهترین عملکرد را در بین مهاجمان ایرانی دارد. کریستین اوساگونا به همراه حمید ملکی از ذوب آهن بعلاوه آیاندا پاتوسی از استقلال هر کدام با ۲ پاس گل، بهترین گلسازان ایرانی در این مسابقات هستند.

بهترین شوتزن
در بحث شوت به سمت دروازه هم مهاجمان ذوب آهن بهترین عملکرد را دارند و دو بازیکن از استقلال و پرسپولیس پشت سر آنها قرار دارند. ارسلان مطهری و اوساگونا هر کدام با ۹ شوت، شوتزن ترین بازیکنان ایرانی در آسیا هستند و این در حالی است که فرشید باقری به همراه علی علیپور هر کدام با ۸ شوت در رده بعدی هستند.

دقیق‌ترین بازیکن
حمید بوحمدان هافبک تیم ذوب آهن با متوسط ۴۰ پاس صحیح در هر بازی، دقیق‌ترین بازیکن ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا می‌باشد. این بازیکن یک گل هم برای ذوب آهن در این مسابقات زده است.

منبع: مهر