تاج: اطمینان می‌دهم قانون‌گریزی در فدراسیون فوتبال رخ نخواهد داد

رییس فدراسیون فوتبال با بیان این که هیات رییسه به دنبال قانون‌گریزی نیست و این موضوع را قبول ندارد، تاکید کرد: تا روزی که هستیم، کار غیرقانونی صورت نمی‌گیرد و در آینده هم صورت نخواهد گرفت.

به گزارش شبکه لحظه:

مهدی تاج پیرامون اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان و حواشی این اتفاق در فدراسیون فوتبال اظهار کرد: همان‌طور که بارها در جلسات مطرح و صحبت کرده‌ایم، رییس و هیات رییسه فدراسیون فوتبال درخواستی برای ماندن نداشتند و حتی نخواستیم با وزیر ورزش و دیگران ملاقات کنیم. به صحبت‌های غرض ورزانه برخی افراد پاسخ نمی‌دهم اما خودم را پاسخگو به مردم می‌دانم.

او ادامه داد: از همراهی صمیمانه رسانه‌ها و دلسوزی جامعه فوتبال تشکر می‌کنم. تمام تلاش فدراسیون بر این اساس استوار است که مبانی قانون‌گذاری و اساسنامه فدراسیون فوتبال را با هم تطبیق بدهیم. این به معنی لابی نیست. صحبت‌های اخیر به هیچ وجه درست نیست.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان این که هیات رییسه به دنبال قانون گریزی نیست و این موضوع را قبول ندارد، تاکید کرد: رعایت نکردن قانون، سرانجامی ندارد. سرلوحه فعالیت‌های ما قانون است. مسوولان فدراسیون بر اساس مهلتی که دارند، به وظایف خود عمل می‌کنند. بی‌ثباتی در فدراسیون به نفع فوتبال نیست. تا روزی که هستیم، کار غیرقانونی صورت نمی‌گیرد و در آینده هم صورت نخواهد گرفت.

او با ابراز تاسف برای کسانی که حرف‌ بی‌ربط و بی‌اساس درباره این فدراسیون مطرح کردند، گفت: تاکنون نگذاشتیم فوتبال بی‌ثبات شود. حتی ما به سوال دبیرکل فیفا نیز پاسخ ندادیم چون فکر کردیم شاید مشکلی پیش بیاید. می‌خواهیم مطابق قوانین داخلی برخورد کنیم. پس مکاتبه‌ای با فیفا و AFC نداشتیم. هیچ فیلمی منتشر نکردیم. فقط به دنبال رفع مشکلات فوتبال از طریق مبادی قانونی هستیم. صدردرصد قعالیت ما حفاظت از فوتبال و احترام به قوانین بوده است.

تاج با بیان این که اینفانتینو و فیفا مسائل داخلی فدراسیون فوتبال را رصد می‌کنند، یادآور شد: با آن‌ها در تهران جلسه شخصی نداشتم. فقط از ما سوال کردند که ما اطمینان دادیم در حال مدیریت است.

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اصراری برای دور زدن قانون نداریم. تا جایی که اجازه دهد، به طور قانونی پیش خواهیم رفت. یقینا رخدادی خارج از قانون رخ نخواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا