تاریخچه بازی پرسپولیس مقابل الاهلی

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، تا ساعاتی دیگر دیدار دو تیم پرسپولیس ایران برابر الاهلی عربستان در دبی برگزار خواهد شد.

این دیدار حاوی نکاتی زیر می باشد :

*پرسپولیس نسبت به آخرین باری که در استادیوم زعبیل بازی کرد، تغییراتی خواهد داشت. محمد انصاری، وحید امیری، حسین ماهینی، صادق محرمی و فرشاد احمدزاده در این دیدار بازی نخواهند کرد اما برانکو نگران جای خالی این بازیکنان نیست چرا که محمد نادری، مهدی ترابی، مهدی شیری، احمد نوراللهی و بشار رسن جای این بازیکنان را پر خواهند کرد.

*برانکو ایوانکوویچ امروز برای 200اُمین بار روی نیمکت پرسپولیس می نشیند. در این سال ها علاوه بر کسب نتایج خوب در لیگ، در آسیا نیز پرسپولیس با برانکو موفق عمل کرده. سال پیش در ورزشگاه زعبیل برانکو چهره ای عصبانی و ناراضی را از خود نشان داد و حالا می خواهد در بازی شماره 200 یک روز خوب را در این استادیوم ثبت کند.

*دیدار با الوصل در امارات و ورزشگاه زعبیل، آخرین بازی سال 97 پرسپولیس بود. آن روزها محسن مسلمان نخستین روزهای نیمکت نشینی اش را سپری و تصور می کرد که این اتفاق موجی زودگذر است. مسلمان که آقای پاس گل قرمزها بود تا پایان فصل روی نیمکت نشست و حالا بازهم آقای پاس گل پرسپولیس، دور از ترکیب است؛ این بار در تهران و خارج از لیست 18 نفره!

*در این سال ها مهاجمان خارجی تیم پرسپولیس عملکرد خوبی در رقابت های آسیایی داشته اند. دو سال قبل گادوین منشا 2 بار دروازه الاهلی را باز کرد و نقش پررنگی در صعود قرمزها ایفا کرد. حالا او در پرسپولیس نیست اما ماریو بودیمیر در ترکیب قرمزها جای دارد و می خواهد دومین گل آسیایی پرسپولیس در سال 2019 را نیز به نام خود ثبت کند.

*پرسپولیس امروز در استادیومِ یکی از معروف ترین محله های شهر دبی به مصاف الاهلی می رود. سال پیش آن ها با حمایت پرشور هواداران خود موفق شدند الوصل را از پیش رو بردارند و به نوعی صعود خود را قطعی کنند اما حالا اوضاع متفاوت شده و کار برای پرسپولیس سخت تر است؛ حال باید دید که آیا پیروزی در زعبیل تکرار می شود یا خیر؟