تحلیل روز|انتخاب دروازه‌بان سوم تیم ملی در دستان شفر!

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه لحظه،  کارلوس کی‌روش لیست اولیه تیم ملی ایران را اعلام کرد که در آن سورپرایز خیلی خاصی وجود نداشت جز دعوت فرشاد احمدزاده که شرایط خوبی را در لیگ لهستان سپری نمی‌کند. اما حساس ترین و رقابتی ترین بخش از تیم ملی ، قطعا در درون دروازه است که حالا چهار دروازه بان باید باهم رقابت کنند و در نهایت یک نفر از این لیست خط خواهد خورد. حضور بیرانوند در جام ملت ها تقریبا قطعی است و از بین امیر عابدزاده و حسین حسینی و رشید مظاهری یک نفر خط خواهد خورد.

با افت عجیب محمدرضا اخباری و پارگی رباط صلیبی سوشا مکانی، ۴ دروازه‌بان گوی سبقت را از بقیه ربوده و در فهرست کی‌روش قرار گرفته‌اند. از این 4 دروازه‌بان، یکی خط می‌خورد و حضور در جام ملت‌های آسیا را از دست می‌دهد. پیش از جام جهانی روسیه هم چهار دروازه بان حضور داشتند که حسین حسینی به دلیل نیمکت نشینی در دیدارهای نیم فصل دوم، از اردوی تیم ملی برای رقابت های بزرگ روسیه خط خورد و نتوانست عازم این رقابت ها شود.

در جام جهانی 2018 بیرانوند یکی از کم نقص ترین نمایش های دروازه بانان تیم ملی ایران را در تاریخ جام جهانی داشت. رشید مظاهری در آن جام به عنوان دروازه بان دوم حضور داشت اما امیرعابدزاده با حضور ثابت در ترکیب تیم پرتغالی موفق شد گوی سبقت را از رشید بگیرد و حالاجای نفر دوم و سوم در تیم ملی عوض شده است. مظاهری اما این روزها بار دیگر عملکرد خوبی در درون دروازه ذوبی ها دارد و بعید نیست با ادامه نیمکت نشینی حسینی، او راهی امارات شود.

بحث علیرضا بیرانوند که در پرسپولیس و تیم ملی درخشیده و امیر عابدزاده که در ترکیب ثابت ماریتیمو حضور دارد، از دو دروازه‌بان دیگر جداست. بلیت امارات برای این دو رزرو شده اما حسین حسینی و رشید مظاهری در این روزهای پایانی رقابت شانه به شانه‌ای انجام می‌دهند تا یکی از آن‌ها همراه تیم ملی به جام ملت‌ها برود.

مظاهری بعد از افتی چند هفته‌ای، مقابل پرسپولیس نشان داد که هنوز می‌تواند عضوی از تیم ملی ایران باشد. دروازه‌بانی که با ایران به جام جهانی رفت و در ترکیب ذوب‌آهن- به جز لیگ هجدهم- بازی‌های درخشانی انجام داد. مظاهری بعد از بازی کم‌نقصی که برابر پرسپولیس انجام داد، دوباره به اردو دعوت شد و در روز ریکاوری بازیکنان تیم ملی، همراه با الکساندر لوپز- مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی- تمرین اختصاصی انجام داد.

حضور مظاهری در تمرین ریکاوری نشان داد که کی‌روش هنوز روی او به عنوان یکی از دروازه‌بان‌های درجه یک فوتبال ایران حساب می‌کند. دعوت رشید به اردوهای بعد و البته جام ملت‌های آسیا البته با یک مانع بزرگ روبه‌رو است. او باید در رقابت با حسین حسینی پیروز شود و جزئی از فهرست تیم ملی ایران باشد.

حسین حسینی بعد از نیمکت‌نشینی در استقلال و انجام فقط ۲بازی تا پایان هفته سیزدهم، مقابل سپیدرود در ترکیب ثابت قرار گرفت تا مهدی رحمتی روی نیمکت بنشیند. حسینی در این بازی، نخستین کلین‌شیت فصل خود را ثبت کرد و البته نشان داد در اوج آمادگی قرار دارد.

حسین حسینی اما دوست ندارد یک اتفاق برای او دو بار تکرار شود. حسینی در آخرین دیدار استقلال به یکباره جای رحمتی را در درون دروازه گرفت و اتفاقا عملکرد قابل قبولی مقابل سپیدرود از خود بر جای گذاشت. یک کلین شیت برای تیمش ثبت کرد و دو سه واکنش قابل قبول نیز برجای گذاشت. اگر تا در مسابقه بعدی هم مقابل پدیده فیکس بود تعجب نکنید چون شفر نمی خواهد یک ملی پوش را از تیمش در استانه جام ملت ها از دست بدهد همانطور که اشکان نامداری تایید کرد فیکس شدن حسینی به این دلیل بود که شفر حواسش به مسایل جانبی است.