تراویسا: شهرداری ارومیه و 5 باشگاه ایرانی دیگر تحت تحریم FIVB هستند/ ارومیه باید محروم شود

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، چند روز پیش، دراگان تراویسا پاسور افسانه‌ای ایتالیایی والیبال مطلبی را در خصوص طلبش از باشگاه شهرداری ارومیه منتشر کرد و خواهان ورود فدراسیون جهانی والیبال به این موضوع شد. در آن مطلب کاپیتان و پاسور پیشین ایتالیا، که هنوز به دستمزد حضورش در تیم شهرداری ارومیه نرسیده به میزبانی ارومیه برای هفته سوم مسابقات لیگ ملت‌ها اعتراض کرد.

حالا پس از گذشت چند روز لوبومیر تراویسا، پدر دراگان و سرمربی سابق تیم والیبال شهرداری ارومیه و سرمربی کنونی تیم ملی والیبال مقدونیه در حمایت از پسرش خطاب به فدراسیون جهانی والیبال اظهار داشت: فدراسیون جهانی والیبال باید وارد عمل شود و در مقابل باشگاه‌هایی که پول بازیکنان و مربیان خود را پرداخت نمی‌کنند برخورد کند، چراکه این رفتا ناعادلانه است. یک سری باشگاه‌ها دستورالعملی خاص دارند که برای مربیان و بازیکنان عادلانه نیست. 

وی ادامه داد: شهرداری ارومیه تحت تحریم‌های فدراسیون جهانی است. ضمن اینکه غیر از این باشگاه 5 باشگاه دیگر هم از ایران چنین شرایطی دارند، اما بدون ترس از قوانین فدراسیون جهانی به کارهای خود ادامه می‌دهند. فدراسیون والیبال ایران و کنفدراسیون والیبال آسیا هم نمی‌تواند اقدامی بکنند و قدرت نفوذ هم ندارند. 

سرمربی سابق تیم والیبال شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: در والیبال هم باید مثل سایر رشته‌های دیگر وقتی باشگاه‌ها دچار تخلف می‌شوند از طرف فدراسیون داخلی خود و فدراسیون جهانی تحریم شده، از آنها امتیاز کسر شود یا پنجره نقل و انتقالاتی آنها حتی درمورد بازیکنان داخلی بسته شود. همچنین متخلفان باید از حضور در میادین بین‌المللی محروم شوند، اما حالا ارومیه میزبان لیگ ملت‌های والیبال (VNL) است. طبق قوانین این باشگاه باید با محرومیت مواجه شود، چراکه به تعهدات مالی خود عمل نکرده است.

چند پیش دراگان تراویسا، پاسور پیشین تیم‌ ‌ملی والیبال ایتالیا و پدرش لوبومیرتراویسا، سرمربی سابق تیم‌ ‌ملی والیبال صربستان و مونته‌نگرو که یک نیم فصل در خدمت شهرداری ارومیه بودند در شکایتی که علیه باشگاه شهرداری ارومیه به فدراسیون جهانی والیبال داشتند، برنده شدند، اما به پول خود نرسیده‌اند.

منبع: فارس