تفتیان: شرمنده حامیانم شدم!

سریع ترین مرد ایران پس از ناکامی در فینال دو صد متر تاکید کرد برای موفقیت باید بیشتر تلاش کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از  جاکارتا، حسن تفتیان ، ملی پوش سرعتی تیم‌ ‌ملی دوومیدانی در فینال دوی  ۱۰۰ متر بازی‌های آسیایی  جاکارتا ششم شد و به کار خود پایان داد.

وی درباره مسابقات دوی ۱۰۰ متر بازی‌های آسیایی، گفت‌: کلاس دوومیدانی آسیا در این دوره جهانی شده است  و در فینال صدمتر دیدیم که دونده چینی زیر ۱۰ ثانیه دوید و کشورهای قطر و بحرین هم با دوندگان آفریقایی در رقابت‌های آسیایی شرکت می کنند. رقابت در دوی صدمتر آسیا دشوار شده است. سطح آسیا رشد کرده و ما برای کسب موفقیت می بایست بیشتر تلاش کنیم تا از رقابت‌های به وجود آمده جا نمانیم.

وی که از  عنوان ششمی خود در بازی‌های آسیایی جاکارتا ناراحت بود، خاطر نشان کرد: لازم است از  تمام کسانی که حمایتم کردند تشکر کنم. از رییس فدراسیون دوومیدانی که حمایتم کرد تا خانواده بزرگ دوومیدانی که خواهان موفقیتم بودند. بیش از  یک سال است  که تمرکزم روی بازی‌های آسیایی بود و تصور نمی کردم  که در فینال آسیایی ششم شوم. حریفان در این دوره آماده و سخت بودند و من هم می خواستم امسال روی سکو بروم اما  در فینال نتیجه‌ دیگری رقم خورد و شرمنده شدم. شرمنده حامیان جدی ام شده ام. کسانی که دوست داشتند حسن تفتیان در بازی‌های آسیایی مدال بگیرد. اما نتوانستم و شرمنده شان شدم.

تفتیان  در ادامه صحبت‌های خود، بیان‌ کرد: فصل خوبی را سپری کرده بودم و در بیشتر مسابقات نتایج مناسبی گرفتم و رکوردهای خوبی به نامم ثبت شد. باور کنید در دوران آماده سازی  حدود پنج ماه  به دور از خانواده‌ام بودم و فقط به کسب مدال در بازی‌های آسیایی جاکارتا فکر می‌کردم.

ملی پوش سرعتی در خصوص شرایط خود در فینال  ۱۰۰ متر بازی‌های آسیایی، اظهار کرد:  اتفاقا بر خلاف نظرهای مطرح شده استارت خوبی زدم اما  پس از  ۷۰ متر دویدن  بدنم خالی کرد و مسابقه را از  دست دادم.

تفتیان در پایان ‌اضافه کرد: تاکنون یادم نمی آید در پایان شکست هایم در مسابقات تا این حد ناراحت شوم و به هم بریزم. دیشب برای من شب بسیار تلخی بود و در حال‌ حاضر  هم بسیار ناراحت هستم ، زیرا  برای کسب مدال بازی‌های آسیایی خیلی زحمت کشیده بودم و واقعا به مدال فکر می‌کردم  اما نتیجه‌ دیگری رقم خورد و شرمنده تمامی حامیانم شدم. ضمنا برای کسب مدال آسیایی باید تلاش بیشتری کنم تا با توان بیشتری از  نظر جسمانی به مسابقات آتی برگردم.