تقابل لوپتگی و والورده در گذشته

سرمربیان کنونی رئال مادرید و بارسلونا پیش از این به عنوان فوتبالیست با هم روبرو شده بودند.

به‌ گزارش شبکه لحظه و به نقل از ‌ایسنا:

بارسلونا و رئال مادرید امشب (یک‌شنبه‌) در هفته‌ دهم لالیگا به مصاف هم می‌روند. یولن لوپتگی که در تابستان امسال هدایت رئال مادرید را بر عهده گرفت، نخستین ال کلاسیکوی خود را تجربه خواهد کرد. سرمربی اسپانیایی در مقابل خود ارنستو والورده را  پیش رو دارد.

به گزارش آس، لوپتگی و والورده پیش از این دو بار به عنوان بازیکن با هم روبرو شده بودند. این اتفاق در دیدار تیم‌های لوگرونیس و اتلتیک بیلبائو در فصل ۹۲ ــ ۱۹۹۱ رخ داد. سرمربی کنونی رئال مادرید در آن زمان دروازه‌بان اصلی لوگرونیس بود و سرمربی فعلی بارسا در خط حمله بیلبائو زوج زیگاندا بود.

در دو دیداری که دو تیم با هم روبرو شدند سهم هر کدام یک پیروزی بود. نخستین دیدار ۲۹ سپتامبر سال ۱۹۹۱ در لاس گائوناس برگزار شد. اتلتیک با تک گل زیگاندا پیروز شد. لوپتگی در آن دیدار از دروازه تیمش حفاظت می‌کرد و والورده در دقیقه ۷۳ وارد زمین شد.

بازی برگشت در ورزشگاه سن مامس در ۲۳ فوریه سال ۱۹۹۲ برگزار شد. لوگرونیس توانست ۲ بر یک پیروز شود. ابتدا لوییس د لا فوئنته، اتلتیک را پیش انداخت اما پولستر و ایتوررینو نتیجه‌ را جبران کردند و پیروزی را برای تیمشان به ارمغان آوردند.

لوپتگی و والورده پیش از این به عنوان سرمربی هم با یکدیگر روبرو شده بودند. این اتفاق در لیگ قهرمانان ۱۵-۲۰۱۴ رخ داد که سرمربی کنونی بارسلونا هدایت اتلتیک را بر عهده داشت و لوپتگی بر نیکمت پروتو نشسته بود.

نخستین دیدار بیست و یکم اکتبر ۲۰۱۴ برگزار شد و پورتو در ورزشگاهش توانست ۲ بر یک پیروز شود. دو تیم در پنجم نوامبر در سن مامس به مصاف هم رفتند و پورتو تیم برتر بود. تیم پرتغالی با دو گل پیروز این دیدار شد.