تمام سقوط‌های آزاد بارسلونا

بارسلونا در طول تاریخ نتایج عجیب و غیر منتظره‌ای کسب کرده است.

به‌ گزارش ‌شبکه لحظه :

 شکست چهار بر سه بارسلونا مقابل رئال بتیس در هفته دوازدهم لالیگا سر و صدای زیادی به پا کرد. کم‌تر کسی تصور می‌کرد آبی‌ اناری‌ها در نوکمپ چهار بار دروازه‌شان باز شود. با این حال تیم کاتالانی در طول تاریخ نتایج غیر منتظره و ناامید کننده‌ای را کسب کرده است که در ادامه‌ به آن‌ها اشاره می‌شود.

۱. فینال تیرک‌ها

فینال جام قهرمانان اروپا سال ۱۹۶۱ بین بنفیکا و بارسلونا برگزار شد. آبی‌ اناری‌ها چهار بار ضربه‌شان به تیرک برخورد کرد. و بارسا بازی را با نتیجه ۳  بر ۲ واگزار کرد.

۲. فینال جام قهرمانان اروپا ۱۹۸۶

این دیدار بین استوا بخارست و بارسلونا برگزار شد. برنده این بازی باید در ضربات پنالتی‌ مشخص می‌شد. بارسلونا تمام ضربات خود را از دست داد.

۳. فینال جام قهرمانان اروپا ۱۹۹۴

در این بازی که میلان به مصاف بارسا رفت، تیم کاتالانی با نتیجه‌ چهار بر صفر شکست خورد.

۴. دیدار رئال مادرید و بارسلونا در لالیگا

هفتم ژانویه ۱۹۹۵ ال کلاسیکو برگزار شد و تیم مادریدی توانست پنج بر صفر پیروز شود.

۵. “ال تاموداسو”

بارسلونا و اسپانیول در یک هفته‌ باقی‌ مانده به پایان لالیگا در فصل ۰۷ــ ۲۰۰۶ به مصاف هم رفتند. رئال مادرید به نظر می‌رسید قهرمانی را از دست داده است اما گل تامودو در دقیقه آخر باعث شد تاریخ این رقابت‌ها در آن فصل عوض شود.

۶. مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

بارسلونا و دیناموکیف پنجم نوامبر ۱۹۹۷ به مصاف هم رفتند. شاگردان لوییس فان خال شکست سنگینی را برابر حریف اوکراینی خود تجربه کردند و با چهار گل مغلوب شدند. بازیکنان اوکراینی در نهایت توسط هواداران بارسلونا تحسین شدند.

۷. جام برندگان اروپا

سوم اکتبر ۱۹۸۴ بارسلونا به مصاف متس رفت. آبی‌ اناری‌ها با نتیجه‌ عجیب چهار بر یک شکست خوردند و از این رقابت‌ها کنار رفتند.

۸. نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۰۰

دیدار رفت والنسیا و بارسلونا در دوم می ۲۰۰۰ برگزار شد. والنسیا توانست با نتیجه‌ چهار بر یک آبی‌ اناری‌ها را شکست دهد.

۹. دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان در ۲۳ آوریل ۲۰۰۲

بارسلونا و رئال مادرید در نیمه نهایی به مصاف هم رفتند و سفیدپوشان در نوکمپ دو بر صفر پیروز شدند.

۱۰. دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی جام برندگان ۱۹۸۴

منچستریونایتد و بارسلونا در این مرحله به مصاف هم رفتند. آبی‌ اناری‌ها دیدار رفت را با پیروزی دو بر صفر به پایان رسانده بودند اما در بازی برگشت همه چیز عوض شد و یونایتد توانست نتیجه‌ را جبران کند. تیم انگلیسی با سه گل آبی‌ اناری‌ها را شکست داد.

۱۱. بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۸

آبی‌ اناری‌ها در حالی به رم سفر کردند که دیدار رفت را با پیروزی چهار بر یک به پایان رسانده بودند. با این حال آن‌ها در پایتخت ایتالیا شب خاکستری را گذراندند و سه بر صفر مغلوب شدند. با این نتیجه‌ تیم کاتالانی از این رقابت‌ها حذف شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا