توکلیان: عملکرد کشتی‌گیران در جام «پیروزی» ترکیه عالی بود

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه،امیر توکلیان با بیان این مطلب افزود: رقابت‌های بین المللی کشتی جام پیروزی ترکیه یکی از معتبرترین تورنمنت‌های رده سنی نوجوانان است و به نظر من کشتی گیران منتخب کشورمان با قهرمانی در این مسابقات عملکردشان عالی بود.

وی ادامه داد: ۱۳ تیم در این مسابقات حاضر بودند که کشور ترکیه در هر وزن ۵ نفر در این مسابقات شرکت داده بود. کشور آذربایجان با ۳ کشتی گیر در هر وزن و کشور قزاقستان که میزبانی مسابقات آسیایی امسال را برعهده دارد نیز با نفرات اصلی خود در این مسابقات شرکت کرده بود. ضمن اینکه حضور کشورهای اروپایی نیز در این مسابقات پررنگ بود.

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در مورد عملکرد نوجوانان آزادکار در این مسابقات اظهار داشت: کشتی گیران ما در این مسابقات با ۶ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز عنوان قهرمانی را به دست آوردند و تیم میزبان پس از ما نایب قهرمان شد.

توکلیان تصریح کرد: به نظر من این تیم آینده بسیار درخشانی دارد و در واقع پشتوانه کشتی آزاد ما در المپیک ۲۰۲۴ محسوب می‌شود. قول می‌دهم در صورت حمایت و پشتیبانی از این کشتی گیران، ۳۰ درصد مدال‌های ما از بین همین نفرات کسب شود.

دارنده مدال نقره جهان خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و جوانان با توجه به اینکه نگاه ویژه ای به استعدادها و نخبه‌های ورزشی داشته باشند، حمایت لازم را از این پشتوانه‌ها انجام دهند تا کشتی در سال‌های آینده بتواند صاحب مدال‌های خوش‌رنگی در رقابت‌های جهانی و المپیک شود.

وی در پایان از پیگیری تمرینات این تیم برای شرکت در رقابت‌های آسیایی قزاقستان و جهانی بلغارستان خبر داد.

منبع: مهر