تیام: نگذاشتند با استقلال قهرمان آسیا شوم

مامه بابا تیام مهاجم فصل گشته استقلال می‌گوید مدیران این تیم به وعده‌هایشان عمل نکردند.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: استقلال تهران روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. آن‌ها در لیگ برتر از ۵ بازی ۶ امتیاز بدست آورده‌اند و در بازی رفت مرحله‌ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم در ورزشگاه آزادی ۳ بر یک مقابل السد قطر باخته‌اند که بدترین نتیجه‌ی تاریخ این تیم در یک بازی خانگی در لیگ قهرمانان آسیا است.

بعد از شکست استقلالی‌ها مقابل السد خیلی از کارشناسان از دست دادن چند مهره‌ی کلیدی این باشگاه از جمله “مامه تیام” مهاجم فصل گذشته‌ی آن‌ها را عامل ناکامی‌های استقلال بیان کرده‌اند. “تیام” در مورد دلایل جدایی‌اش از استقلال به خبرورزشی گفت: «اصلا دوست نداشتم این شکلی از استقلال بروم. حتی در مذاکراتی که در ترکیه داشتیم، به مدیران باشگاه گفتم که می‌خواهم بمانم تا با تیم قهرمان آسیا شویم. در این راه “وینفرد شفر” که احترام زیادی برای او قائل هستم، شاهد زنده است و می‌تواند حرف‌های من را تایید کند درست مثل “سرور جپاروف” که اصلا دوست نداشت از استقلال برود. متاسفانه هر بار توافق می‌شد، به قول‌هایی که می‌دادند عمل نمی‌کردند. به همین دلیل راه را برای جدایی ما هموار کردند و کاری هم از دست کسی برنمی‌آمد. تنها واقعیتی که می‌توانم بگویم این بود که من هیچ شرط غیر معقولانه‌ای برای استقلالی‌ها نداشتم و تنها می‌خواستم شأن و منزلتی که داشتم، حفظ شود».

“تیام” که در این فصل به تیم عجمان امارات پیوسته در مورد اینکه برخی افراد می‌گویند او به استقلال برمی‌گردد هم گفت: «شنیدم مدیران استقلال مدعی شده‌اند که در حال بازگرداندن من به تهران هستند. نمی‌خواهم طرفدار استقلال بیشتر از این با این مساله درگیری داشته باشند چون این اقدام اصلا شدنی نیست و بازگشتی در کار نخواهد بود. من در حال حاضر بازیکن عجمان امارات هستم و باید به تعهدی که به این باشگاه دارم، عمل کنم و تنها برای استقلال در ادامه راه آرزوی موفقیت داشته باشم. اتفاقا باید بگویم در نشست چند روز قبل مدیر برنامه‌هایم با نماینده استقلال هم همه چیز برای جدایی مسالمت‌آمیز هموار شد»