جابر صادق‌زاده امروز در فینال به میدان می‌رود

جابر صادق زاده به دیدار فینال سنگین وزن رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام آلانز روسیه راه یافت.

  به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه ، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام آلانز روسیه از صبح دیروز در ولادی قفقاز روسیه آغاز شد که شب گذشته در پایان دیدارهای مقدماتی جابر صادق زاده در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت.

بر این اساس نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ماگومدرسول ادریس اف از کشور روسیه با نتیجه ۹ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل لومتادزه از گرجستان، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد یوسفی در دور نخست ماگومد سایدووی از گرجستان را با نتیجه ۹ بر ۶ مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل رازامبک جمال اف از روسیه با نتیجه ۱۲ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، یوسفی حذف شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین الیاسی در دور نخست مقابل نیکیتا سوچکوف از کشور روسیه با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن این کشتی گیر روس در دورهای بعد، الیاسی از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم امید حسن تبار در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب داوید خوتسیشویلی از گرجستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل ماگومد رمضان اف از روسیه، حسن تبار از دور رقابت ها کنار رفت. در همین وزن علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل تاجیتین آکایف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن حریفش در دور بعد وی نیز از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مرتضی رضایی قلعه پس از استراحت در دور اول در دور دوم با توجه به حاضر نشدن اصلان بک آلبوروف از آذربایجان پیروز شد وی در دور سوم مقابل شریف شریف اف با توجه به آسیب دیدگی از ناحیه زانو با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و به کشتی ادامه نداد و در ادامه نیز با توجه به مغلوب شدن شریف اف مقابل آنزور اوریشف از روسیه، رضایی قلعه حذف شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم جابر صادق زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ابراگیم سعیداف از کشور بلاروس با نتیجه ۸ بر ۳ به پیروزی دست یافت وی در دور سوم با نتیجه ۱۰ بر صفر پاول کریوتسوف از روسیه را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۵ بر ۴ از سد ماگومدقاضی ماگومداف از روسیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی فردا در دیدار فینال به مصاف گنو پتریاشویلی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از گرجستان می رود.

اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال این رقابت ها به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: هورش دوندوک (روسیه) – عباس گادجی ماگمدوف (روسیه)
۶۱ کیلوگرم: رمضان فرض علی اف (روسیه)- بکا لومتادزه (گرجستان)
۶۵ کیلوگرم: مسلم سایدوله یف (روسیه) – کوربان شیرایف (روسیه)
۷۰ کیلوگرم: داوید بایف (روسیه) – ماگومد قربان علی اف (روسیه)
۷۴ کیلوگرم: تیمور بیژوف (روسیه) – آوتاندیل کنچادزه (گرجستان)
۷۹ کیلوگرم: آتسماز ساناکویف (روسیه) – حاجی نبی اف (روسیه)
۸۶ کیلوگرم: ولادیسلاو والیف (روسیه) – ماگومد شریف بیاکایف (روسیه)
۹۲ کیلوگرم: آنزور اوریشف (روسیه) – ماگومد کوربانوف (روسیه)
۹۷ کیلوگرم: ولادیسلاو بایتسایف (روسیه) – شامیل موسایف (روسیه)
۱۲۵ کیلوگرم: جابر صادق زاده (ایران) – گنو پتریاشویلی (گرجستان)

دیدار های رده بندی و فینال امروز (یکشنبه) برگزار می شود.

منبع: مهر