جدایی ستاره ناراضی مینه‌سوتا و سفر به فیلادلفیا

جیمی باتلر بالاخره از مینه‌سوتا جدا شد و به فیلادلفیا پیوست.

به گزارش  شبکه لحظه ، دوران حضور جیمی باتلر ستاره ناراضی تیم مینه سوتا تیمبرولوز در این تیم به پایان رسید و فوروارد آل استاری مینه سوتا، با  قراردادی چند نفره به تیم فیلادلفیا سونتی سیکسرز پیوست.  طی این قرارداد رابرت کاوینگتون،  داریو ساریچ و جرید بیلس مهاجم های تیم فیلادلفیا به همراه انتخاب دوم مراسم درفت ۲۰۲۰ به مینه سوتا تعلق می‌گیرد و در ازای آن جیمی باتلر و جاستین پاتون به فیلادلفیا منتقل می شوند.

چند روز  قبل از شروع کمپ تمرینی مینه سوتا، جیمی باتلر درخواست خروج خود از تیم را به باشگاه اعلام کرد. در لیست اولیه مقصد های احتمالی باتلر نام تیم‌های بروکلین نتس، لس آنجلس کلیپرز، نیویورک نیکس به چشم می‌خورد و چند روز بعد هم تیم‌های هیوستون راکتس و میامی هیت به این لیست اضافه شدند. حتی میامی به انتقال باتلر بسیار نزدیک شده بود و نام گارد جوان میامی جاش ریچاردسون هم چند بار در رسانه ها مطرح شد، ولی در نهایت باتلر راهی فیلادلفیا شد.

تیم فیلادلفیا توان پرداخت ۱۹۵ میلیون دلار برای قرداد حداکثری و پنج ساله را داشت در حالی که سایر تیم ها حداکثر توان پرداخت ۱۴۱ میلیون دلار برای یک قرارداد چهار ساله را داشتند.

رییس باشگاه مینه سوتا و سرمربی این تیم تام تیبودائو بعد از شکست شب جمعه که پنجمین شکست متوالی مینه سوتا بود تصمیم گرفتند که حضور جیمی باتلر دیگر برای تیم مفید نیست. چرا که شایعات و بحث های فراوانی پیرامون کم کاری و عدم تمرکز باتلر از سوی رسانه‌ها و هوادارن ایجاد شده بود. مدیران مینه سوتا که در فصل ۲۰۱۷ جیمی باتلر را در ازای زک لاوین، لاری مارکانن و کریس دان از شیکاگو بولز به خدمت گرفته بودند یک هدف مهم برای انتقال باتلر به سایر تیم‌ها در نظر داشتند و آن این بود که باتلر را به تیم‌های رقیب در کنفرانس غرب منتقل نکنند که نهایتا منجر به انتقال باتلر به کنفرانس شرق شد.

باتلر که سابقه ۴ بار حضور در آل استار را دارد فصل پیش با میانگین ۲۲.۲ امتیاز، ۵.۳ ریباند، ۴.۹ پاس منجر به گل و ۲.۰ توپ ربایی در ۵۹ بازی، فصل را به پایان برد. باتلر به خاطر مصدومیت دست راست در جولای و عمل جراحی مینسک پای راست در فوریه، در مجموع ۲۱ بازی فصل گذشته را از دست داده بود.

شانس حضور فیلادلفیا در فینال و کسب قهرمانی فیلادلفیا با انتقال باتلر به این تیم از ۳۰/۱ به ۱۶/۱ و شانس قهرمانی این تیم در کنفرانس شرق از ۷/۱ به ۳/۱ افزایش یافته است.

مینه سوتا و فیلادلفیا دو بار در این فصل در تاریخ ۱۵ ژانویه و ۳۰ مارچ مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.

منبع:خبرگزاری ایسنا