جریمه‌ای عجیب برای انتخابی تیم ملی ژیمناستیک دختران!

فدراسیون ژیمناستیک به ازای هر دختر ژیمناستی که نتوانند حدنصاب را در تست انتخابی ثبت کند، جریمه ۳۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته است.

به گزارش شبکه لحظه:

فدراسیون ژیمناستیک اخیرا در نامه‌ای به هیات‌های استانی اعلام کرده که تست ورود به اردوی تیم ملی هنری بانوان در ۱۵ آذر ۹۷ و در حضور خانم نلی کیم نایب رییس فدراسیون جهانی ژیمناستیک در ایران برگزار حواهد شد.  طبق اعلام قرار است فدراسیون ژیمناستیک این تست ورودی را برای دخترانی که به دلایلی از مسابقات قهرمانی کشور بازمانده‌اند برگزار کند.

شرایط شرکت‌کنندگان برای انجام این تست به این شرح یادآور شده است:

۱- متولدین ۲۰۰۳ و بزرگتر

۲- به همراه داشتن اصل شناسنامه و کپی

۳- داشتن معرفی نامه از هیات استان

۴- امکان کسب حداقل امتیاز ۳۶ در مجموع چهار وسیله

۵- ورود به خوابگاه ۱۴/۹/۹۷ و خروج ۱۶/۹/۹۷

۶- هزینه های ایاب ذهاب و تغذیه شرکت کنندگان به عهده خود ایشان و خوابگاه رایگان است.

۷- لازم به ذکر است چنانچه نسبت به اعزام افراد زیر حد نصاب امتیاز اعلام شده اقدام شود و فرد در جریان مسابقه موفق به کسب حداقل امتیاز فوق نگردد مشمول جریمه ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریالی به ازای هر نفر می‌گردد.

نکته قابل توجه در شرایط مذکور جریمه ۳۰۰ هزار تومانی است که در صورت ثبت نشدن حدنصاب بعد از تست انتخابی باید به فدراسیون پرداخت شود. هرچند که قرار دادن حدنصاب از هجوم ورزشکاران زیاد در تست انتخابی تیم ملی جلوگیری می‌کند اما قرار دادن جریمه برای ورزشکاران ناموفق عجیب به نظر می‌رسد.

معمولا این اتفاق بسیار رخ می‌دهد که برخی از ورزشکاران با تجربه هم در حین تمرین بهترین عملکردها را دارند اما در حین مسابقه بدترین رکورد را بر جای می‌گذارند و این جریمه ممکن است اجحافی در حق آنان باشد.

مشخص نیست هدف فدراسیون ژیمناستیک از اعمال این‌گونه جریمه‌ها چیست؟ آن هم در رشته‌ای که دختران آن، سال‌های سال به جز مسابقات کشوری در هیچ رویدادی حضور نداشته‌اند.

منیژا پازوکیان، نایب رییس بانوان فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به ایسنا درباره چرایی اخذ چنین جریمه‌هایی گفت: من با ایسنا صحبت نمی‌کنم!

اردوی تیم ملی دختران ژیمناستیک به مدت ۱۰ روز با حضور ۱۰ ژیمناست برگزار شد. طبق اعلام فدراسیون ژیمناستیک این اردوها جهت آمادگی ژیمناست‌ها برای حضور در مسابقات بین المللی اسلامی – آسیایی برگزار شده که مقرر است در دهه فجر برگزار شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا