جوانان برانکو؛ آتش می‌زنند یا آتش می‌گیرند

فیفادی برای پرسپولیس اینبار با اتفاقات تلخی همراه بوده است و آنها شاید موفق به سود بردن از هافبک عراقی ملی پوش خود نشوند. بشار رسن در جریان دیدار تیم ملی عراق مقابل کویت در دقایق ابتدایی دچار مصدومیت از ناحیه مچ پا شده و آخرین گمانه‌زنی‌ها خبر از غیبت احتمالی او در دیدار مقابل الدحیل قطر می‌دهد.

بشار رسن از زمان بازگشت از عراق طی روزهای اخیر تمرینات آماده سازی و کار زیر نظر کادرپزشکی را دنبال کرده و شاید این مساله اندک امیدواری را در شرایط فعلی برای سرخپوشان شکل دهد اما باید دید در نهایت چه اتفاقی برای این تیم تا پیش از بازی رخ خواهد داد.

اکنون باید دید در فصلی که برانکو با گذر از دومین محرومیت نقل و انتقالاتی با لیستی خالی از ستاره‌ها، خصوصا روی نیمکت همراه شده، چه تدابیری برای گزینه جانشینی بشار رسن خواهد داشت. آنها در بازی با نساجی که بشار رسن غیبت داشت از سیامک نعمتی سود بردند؛ اما بدشانسی وقتی به اوج خود می‌رسد که بدانیم این بازیکن نیز به دلیل محرومیت قادر به همراهی سرخپوشان نیست.

تمام پتانسیل پرسپولیس اکنون خلاصه در 10 بازیکن است؛ سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، علی علیپور، شایان مصلح و گادوین منشا. گزینه محتمل این است که برانکو از تمامی نفرات قابل سود بردن خود در ترکیب اصلی استفاده کند و برای جریان بازی به نیمکت نشینان گمنام خود متکی شود.

 

 

در نقشه دوم برانکو شاید از یکی از بازیکنان خط دفاعی‌اش که احتمالا حسین ماهینی خواهد بود یک خط جلوتر سود ببرد تا با اضافه کردن یکی از نیمکت‌نشینان قابل اعتماد، بتواند از پتانسیل یک نیروی تازه نفس (احتمالا شایان مصلح) در جریان بازی سود ببرد. در این صورت یا احمد نوراللهی متمایل به چپ بازی خواهد کرد یا کمال کامیابی نیا به سمت مخالف خواهد رفت.

 

 

در صورتی که بشار رسن شرایط حضور در این بازی را به دست بیاورد، برانکو حداقل روی نیمکت چند بازیکن برای ایجاد تغییرات در شکل تیمی خود خواهد داشت. حمید طاهرخانی که در دقایق کوتاهی که برابر نساجی به میدان رفت، عملکرد خوبی از خود به جا گذاشت اما شاید تجربه این بازیکن و حساسیت بالای بازی مانع بزرگی برای حضورش در این دیدار تلقی شود.

 

 

با تمام این اوصاف، اخبار خوب از باشگاه این است که بشار رسن در تمرینات امروز سرخپوشان در جمع دیگر بازیکنان حاضر شده تا احتمال حضورش برابر الدحیل افزایش یابد. در نهایت باید دید برانکو با سود بردن از این هافبک ملی پوش شانس صعود تیمش را بالا خواهد برد یا خیر.