حسن یزدانی و انتقام از شعبده‌باز آمریکایی در بوداپست!

حسن یزدانی شاخص‌ترین چهره کشتی ایران در رقابت های جهانی بوداپست انگیزه زیادی برای گرفتن انتقام شکست با ضربه فنی از دیوید تیلور آمریکایی که اتحادیه جهانی به او لقب”شعبده‌باز”را داده است،دارد و قصد دارد جواب کری‌خوانی‌های او را بر روی تشک مبارزه بدهد.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا، رقابت‌های جهانی کشتی آزاد از روز شنبه به میزبانی بوداپست پایتخت مجارستان آغاز می شود و عنوان‌داران جهان و المپیک در این رویداد مهم با یکدیگر سرشاخ خواهند شد.

بدون شک یکی از مهمترین دیدارهای این دوره از رقابت‌ها که علاقمندان زیادی دارد و بسیاری از مردم ایران برای آغاز آن لحظه‌شماری می‌کنند،مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی در وزن 86 کیلوگرم خواهد بود.

یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در جریان رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه مقابل تیلور در مقابل دیدگان هزاران تماشاگر ایرانی حاضر در سالن شکست خورد، شکستی که هر چند مانع قهرمانی ایران در دیدار فینال برابر آمریکا نشد اما شادی زائدالوصف آمریکایی‌ها در رختکن پس از کسب این پیروزی با ارزش، نشان از اهمیت بالای این برد برای کاروان کشتی آمریکا داشت. البته یزدانی در آن مسابقات به شدت بیمار بود و در شرایط عادی روی تشک نرفت.

اما دیوید تیلور کشتی گیر 28 ساله آمریکایی که طی یک ماه اخیر بارها با انتشار پست در صفحات مجازی برای یزدانی و سایر رقبایش در رقابت‌های جهانی خط و نشان کشیده، انگیزه بسیار زیادی دارد تا در نخستین تجربه خود در این رقابت‌ها با شکست تمامی رقبا و در راس آن‌ها حسن یزدانی، مدال طلای جهان را از آن خود کند.

کری‌خوانی‌های تیلور طی روزهای اخیر تا جایی بود که کاربران ایرانی با هجوم به صفحه وی در اینستاگرام، تاکید کردند مبارزه وی برابر حسن یزدانی در رقابت‌های جهانی حاصلی جز شکست نخواهد داشت، موضوعی که حتی باعث گلایه این کشتی‌گیر آمریکایی شد و در مصاحبه‌ای عنوان کرد”تماشاگران ایرانی در زیر هر پست من در صفحات مجازی می‌نویسند”یزدانی پادشاه” و مدام قدرت وی را به من یادآوری می‌کنند اما همه چیز بر روی تشک مبارزه مشخص خواهد شد.”

تیلور کشتی‌گیری جنگنده با دستانی پرقدرت بر روی تشک مبارزه است که براحتی برابر حریفان تسلیم نمی‌شود و همین جسارت و جنگندگی او بود که تنها شکست حسن یزدانی طی 2 سال اخیر در جام جهانی کرمانشاه را رقم زد، شکستی که باعث شد یزدانی از شدت ناراحتی از خیر حضور بر روی سکو و بالا بردن جام قهرمانی ایران بگذرد و سالن مسابقات را ترک کند

این کشتی گیر آمریکایی در سال 2018 در تمامی رویدادهایی که حضور داشته موفق به شکست تمامی رقبایش شده است، قهرمانی در جام‌های یاریگین روسیه، جام جهانی، پان‌آمریکن و جام یاشاردوغو نتایج تیلور در سال جاری میلادی بوده و اینبار با آمادگی و انگیزه بالا بدنبال شکست بزرگان کشتی جهان و ایستادن بر سکوی نخست است.

اما در سوی دیگر حسن یزدانی قرار دارد که نام او لرزه بر اندام تمامی حریفان می‌اندازد. یزدانی با کسب مدال‌های طلای جهان و المپیک و بازی های آسیایی نشان داده به چیزی جز پیروزی آن‌هم در همان دقایق نخست مبارزه فکر نمی‌کند. یزدانی در دوره قبل رقابت‌های جهانی نیز منجی تیم ایران بود و در جاییکه تمامی آزادکاران ایران در پاریس حذف شدند، او بود که مقتدرانه بر سکوی نخست جهان ایستاد.

یزدانی اینبار نیز مثل همیشه آماده و سرحال است تا با جادو بر روی تشک بوداپست شعبده‌باز آمریکایی را سحر کند و انتقام شکست در جام جهانی ایران را از او و کشتی آمریکا بگیرد، مبارزه‌ای که علاقمندان به کشتی در سراسر جهان برای دیدن آن لحظه‌شماری می‌کنند و اتحادیه جهانی کشتی نیز آن را یکی از حساس‌ترین مبارزات این رقابت‌ها نامیده است.

.