حسین کیهانی: کسب سهمیه‌های المپیک سخت شده است

قهرمان دوی سه هزارمتر با مانع بازی های آسیایی گفت: قبلا شرایط کسب سهمیه المپیک بهتر بود، در این شرایط که قوانین تغییر کرده است تعداد سهمیه ها قطعا کم خواهد شد.

به گزارش شبکه لحظه:

حسین کیهانی دونده استقامتی ایران در مورد شرایط اردوهای خود اظهار کرد: چند روزی است که اولین مرحله اردوی خود را در شهر یاسوج و زیر نظر فدراسیون دوومیدانی  آغاز کردیم. چهار روز است که در اینجا باران می‌آید و ما در این شرایط تمرین می‌کنیم. ما اردوهای خود را در هوای بارانی انجام می‌دهیم، سخت است، اذیت می‌شویم اما مجبوریم تمرینات خود را ادامه دهیم. در حال حاضر در این مرحله از اردو من و امیر مرادی هستیم. فدراسیون گفته بود که  چند نفر دیگر به ما اضافه خواهند شد، اما هنوز که این اتفاق نیفتاده و نمی‌دانم که قرار است چه افرادی به ما اضافه شوند.

وی در ادامه در مورد مسابقات تدارکاتی گفت: احتمالا تا آخر این سال مسابقه تدارکاتی نخواهیم داشت، اما بعد از عید و قبل از رقابت‌های قهرمانی آسیا در یکی دو مسابقه شرکت کنیم. در این رابطه هنوز سجاد مرادی برنامه دقیقی به ما نگفته و خیلی در جریان نیستم. رقابت‌های قهرمانی آسیا هم در اردیبهشت آغاز می‌شود. من در دو ماده شرکت می‌کنم. علاوه بر سه هزار متر در یکی از ماده‌های 5 هزار متر و یا 1500 متر هم رقابت خواهم کرد.

دارنده مدال طلای دوی سه هزارمتر با مانع بازی‌های آسیایی در مورد رقابت های دوومیدانی  قهرمانی آسیا افزود: این رقابت‌ها به دلیل میزبانی قطر سطح بالایی خواهد داشت. قطر همیشه با کامل‌ترین تیم حاضر می‌شود. البته ما هم دست خالی ننشسته‌ایم و همه تلاش خود را خواهیم کرد تا خوش رنگ ترین مدال را بگیریم. زمان زیادی تا این مسابقات مانده و نمی‌توان در مورد نتیجه حرفی زد یا قولی داد، اما ما همیشه سخت تمرین می‌کنیم و برنامه و هدف ما خوش‌رنگ ترین مدال‌ها است. وقت و انرژی خود را می‌گذاریم و همیشه دنبال بهترین مقام ها هستیم. البته نتیجه حاصله به روز مسابقه و شرایطی که در این 5 – 6 ماه رقم می‌خورد هم بستگی دارد.

کیهانی در خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک  و تغییر قوانین کسب سهمیه المپیک اظهار کرد: کمی قوانین المپیک تغییر کرده است، من هم زیاد آشنایی ندارم. گویا 45 تا 50 نفر برتر رنکینگ جهانی می‌توانند جواز حضور در المپیک را کسب کنند. مسابقات انتخابی المپیک از یک سال و نیم قبل المپیک آغاز می‌شود که همین اردیبهشت شروع این مسابقات است. ما دنبال این هستیم که در قهرمانی آسیا یا قهرمانی جهان ورودی را بگیریم. حضور در المپیک و کسب بهترین نتیجه در المپیک افتخار بزرگی برای ما است. رقابت های قهرمانی جهان هم در مردادماه به میزبانی قطر انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که در این شرایط تعداد سهمیه‌های کسب شده ایران برای المپیک کم خواهد شد؛ ادامه داد: قبلا شرایط کسب سهمیه المپیک بهتر بود. در این شرایط که قوانین تغییر کرده است تعداد سهمیه ها قطعا کم خواهد شد، چون شرایط سخت است. شرایط کسب سهمیه المپیک بستگی به ماده هم دارد. در برخی از ماده‌ها همچون ماده خود من 10 نفر برتر کنیایی هستند و این شرایط را برای سایر دونده‌ها سخت خواهد کرد.

رکورددار دوی سه هزار متر با مانع بازی‌های آسیایی گفت: کمیته ملی‌ المپیک به سبب رکورد شکنی که من و سهراب مرادی در جاکارتا داشتیم برای ما پاداشی در نظر گرفت. قرار است در جلسه بعدی کمیته ملی المپیک از من دعوت کنند تا پاداش رکوردشکنی را بگیرم.

منبع: خبرگزاری ایسنا