خداحافظی ستاره والیبال صربستان از میادین

الکساندر آتاناسیویچ اعلام کرد بعد از پایان بازی‌های المپیک از بازی‌های ملی خداحافظی خواهد کرد.

به گزارش شبکه ورزشی لحظه؛  الکساندر آتاناسیویچ یکی از ارکان تیم ملی صربستان از پایان دوران حضورش در تیم ملی این کشور خبر داد. به این ترتیب بازی‌های المپیک پاریس آخرین حضور او برای تیم ملی کشورش خواهد بود. این مهاجم با سابقه در پلاس لیگای لهستان نیز سابقه بازی داشت و یکی از بهترین‌های دنیای والیبال در یک دهه اخیر بوده است.

ورد آف والی نوشت: الکساندر آتاناسیویچ نیازی به معرفی زیاد ندارد. مهاجم صربستانی در مجموع چهار سال را در لیگ لهستان گذراند. این بازیکن ۳۲ ساله متولد بلگراد در فصل گذشته در شانگهای بود. او هم‌چنین چهره بسیار مهمی برای تیم ملی صربستان بوده است. آتاناسیویچ با تیم ملی کشورش دو بار عنوان قهرمانی و مدال برنز مسابقات قهرمانی اروپا را به دست آورد.

آتاناسیویچ از سال ۲۰۱۱ برای تیم ملی صربستان بازی کرده و در مجموع ۹۵ بازی انجام داده است. او با این تیم در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن شرکت کرد اما نتوانست به دو المپیک بعدی راه یابد.

در حال حاضر اوروس کوواچویچ و مارکو پودراسکانین دو بازیکن باسابقه تیم ملی صربستان هستند که هنوز قدصدشان برای خداحافظی از تیم ملی کشورشان را اعلام نکردند.

آتاناسیویچ درباره خداحافظی از تیم ملی کشورش بعد از المپیک گفت: در مجموع نزدیک به ۱۵ سال در تیم ملی حضور داشتم. لحظات خوب و بد زیادی را تجربه کردم.  من عاشق تیم ملی کشورم بوده و هستم. جایگاه من مانند سایر هم تیمی‌هایم ابدی نیست و باید به بازیکنان جوان فرصتی برای ادامه مسیر می‌دادم و به همین خاطر تصمیم به کناره‌گیری از تیم ملی کردم.

تیم صربستان در بازی‌های المپیک با فرانسه میزبان، مدافع عنوان قهرمانی و هم‌چنین اسلوونی و کانادا دیدار خواهند کرد.

انتهای پیام/