خطای پنالتی استقلال دیده نشد

سرمربی استقلال می‌گوید تیمش شایسته باتخت مقابل سپاهان نبوده است.

به گزارش شبکه لحظه و به نقل از ایسنا:

وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری بعد از شکست یک بر صفر تیمش برابر سپاهان گفت: من در گذشته نیز شکست خورده‌ام اما امروز خوب بودیم و شکست خوردیم. موقعیت گل و ضد حملات خوبی داشتیم اما یک سری مشکلات داشتیم. منتظری را از دست داده بودیم و علی کریمی نیز دقیقه ۱۵ مصدوم شد و من بابت این شرایط ناراحت هستم. همیشه می‌گویند استقلال باید برنده باشد. تیم حریف فقط یک موقعیت داشت و باید آن بازیکن متوقف می‌شد. قبل از مسابقه برنامه‌های حریف مشخص بود و اگر ما حریف را کنترل می‌کردیم و یک موقعیت نمی‌دادیم، بازنده نبودیم و یک تیرک نیز در دقایق پایانی زدیم. من به بازیکنان گفتم شما خوب بازی کردید و ما باید در همه لحظات بازی بجنگیم. خط دفاعی ما در مجموع خوب بود اما باید در تمرینات روی پاس آخر و ضد حملات بیشتر کار کنیم. نمی‌خواهم حرف بد و منفی بزنم و می‌گویم خوب بازی کردیم و حریف یک موقعیت داشت و ما باید موقعیت ها را گل می‌کردیم.

او افزود: در استقلال همه باید برای برد بجنگند و این درست نیست که بایستید و شانس به حریف بدهید. یک صحنه پنالتی قطعی برای ما بود که داور اعلام نکرد و یک پنالتی اشتباه برای حریف گرفت. من درباره داور هیچگاه حرف نمی‌زنم و شاید داور آن صحنه را ندیده است. در آن صحنه که بازیکن سپاهان روی زمین افتاد اصلا پنالتی نبود و به کمک داور تبریک می‌گویم که صحنه را درست دید. خطای روی دانشگر ولی پنالتی بود. شاید داور آن صحنه را ندیده است و برای داور و کمک داور دیدن صحنه راحت نبوده است.

شفر در واکنش به سوالی درباره تعداد بالای مصدومان در استقلال، گفت: در یک صحنه در تمرین، منتظری و یک بازیکن برای ضربه به توپ تلاش کردند و توپ وسط ماند و هر دو همزمان به توپ ضربه زدند. مانند اینکه در خیابان پای شما پیج بخورد. درباره علی کریمی باید با دکتر تیم صحبت کنم ولی فصل گذشته تیم مربی بدنساز نداشت. میک مک درموت حضور داشت که از تیم ما رفت. مربی بدنساز برای آماده سازی و وضعیت بازیکنان بسیار مهم است. ما فصل گذشته فوتبال سریع و با سرعت بالا و پرس سنگین بازی می‌کردیم و اگر بازیکنی آماده نباشد، این سبک بازی ریسک زیادی دارد. شجاعیان در یک صحنه خطا دچار مصدومیت رباط شد. کریمی نیز در تمرین یک برخورد داشت و این بازیکن نیز در تمرین مصدوم شد. ما اکنون فیلیپ را داریم که مربی بسیار خوبی است و همواره در کنار بازیکنان خوب تمرین می‌کند. درباره وضعیت کریمی نیز باید بگویم که او تنها بازیکنی است که مصدومیت عضلانی دارد و با دکتر در این باره حرف می‌زنم. مصدومیت عضلانی با مصدومیتی که به دلیل برخورد پیش می‌آید، متفاوت است. مانند زمانی است که شما در خیابان در حال راه رفتن هستید و تصادف می‌کنید. مصدومیت کریمی، عضلانی است و مصدومیت بازیکنان دیگر بدشانسی است. مانند بازیکنی که در فرود روی زمین دچار مصدومیت و یا پیچیدگی زانو می شود و این بد شانسی است.

سرمربی استقلال درباره وضعیت خط حمله استقلال و آمار ضعیف آبی‌ها در گلزنی، بیان کرد: بله این درست است. تیام رفته و بر نمی‌گردد و نباید درباره آن صحبت کنیم. گرو از بازی‌های قبل بهتر بود و شاید قدم به قدم بهتر شود. شاید اگر گرو فصل قبل بود، ۱۰ گل می‌زد. ایجاد هماهنگی بین بازیکنان جدید زمان می‌خواهد. من از هافبک‌ها نیز گلزنی می‌خواهم و فقط مهاجمان نباید گلزنی کنند. صیادمنش می‌تواند بهتر و بهتر شود و باید یاد بگیرد و باید به او فرصت بدهیم. بازی با سایپا یک خطای شدید روی او شد و انتظار داشتم داور برخورد دیگری داشته باشد. قائدی نیز بازیکن جوانی است و من نمی‌خواهم از جوانان انتقاد کنم و باید به آنها فرصت بیشتری بدهیم.

شفر در پایان درباره نیمکت نشینی آذری و عدم استفاده از او، گفت: آذری عالی نه ولی خوب بازی کرد و باید چیزهای بیشتری یاد بگیرد و شاید در بازی های بعدی بیشتر او را در ترکیب ببینیم.