خوشخبر: کولاکوویچ پنج ماه است حقوق دریافت نکرده!

سرپرست سابق تیم‌ ‌ملی والیبال ایران گفت: تنها مشکل پایان دادن به قرارداد کولاکوویج این است که دیگر کلام و صحبت مسئولان در عرصه جهانی آن اعتبار قبلی را نخواهد داشت و این مسائل می‌تواند به اعتبار والیبال ایران در عرصه جهانی لطمه وارد کند.

به گزارش شبکه لحظه:

امیر خوشخبر، سرپرست پیشین تیم‌ ‌ملی والیبال ایران درباره جزئیات تمدید قرارداد ایگور کولاکوویچ با والیبال ایران تا  المپیک ۲۰۲۰ ، اظهار کرد: این تمدید قرارداد در اردیبهشت ماه صورت گرفت اما هنوز قراردادی به صورت رسمی بین دو طرف منعقد نشده است و تنها توافقی بین فدراسیون والیبال با کولاکوویچ صورت گرفت که طی آن هیات رییسه تایید کرد که این سرمربی مونته نگرویی تا سال ۲۰۲۰ و به صورت دقیق تا دهم مهر ماه ۱۳۹۹ به طور قطع سکان هدایت ایران را بر عهده خواهد داشت.

خوشخبر در پاسخ به این سوال که آیا فشارهایی از سوی کولاکوویچ مبنی بر داشتن پیشنهاد از باشگاه بلگوری روسیه برای تمدید قراردادش با ایران، گفت‌: به هیچ عنوان  این وصله‌ها به کولاکوویچ که فرد بسیار با شخصیتی است نمی چسبد. او پیشنهاداتش را از باشگاه‌های خارجی برایم مطرح کرد و من این ایمیل‌ها را به رییس فدراسیون نشان دادم. این یک کار کاملا معقول است، چرا که سرمربیان بزرگ پیش از ماه فوریه باید تکلیفشان را معین کنند ، زیرا پس از آن تاریخ اگر هدایت تیمی را بر عهده نگیرند  یک سال بیکار می مانند.

او در خصوص این که والیبال ایران در صورت فسخ توافقات اولیه با کولاکوویچ مشمول غرامت خواهد شد، در این باره پاسخ داد: با توجه به این که قرارداد به صورت رسمی بین طرفین منعقد نشده است، فکر نمی‌کنم فدراسیون ایران مشمول غرامت خاصی شود، اما مطمئنا نباید تا زمانی که با کولاکوویچ اتمام حجت نکرده اند با سرمربیان دیگر وارد گفت‌وگو شوند. تنها مشکل پایان دادن به قرارداد کولاکوویج این است که دیگر کلام و صحبت مسئولان در عرصه جهانی آن اعتبار قبلی را نخواهد داشت و این مسائل می‌تواند به اعتبار والیبال ایران در عرصه جهانی لطمه وارد کند. سرمربیان بزرگ با یکدیگر ارتباط دارند و اگر فرد دیگری جایگزین کولاکوویچ شود، مطمئنا با او درباره مسائل گذشته صحبت خواهد کرد. همان گونه که کولاکوویچ نیز با سرمربی قبلی درباره ایران صحبت کرده بود.

خوشخبر درباره میزان مبلغ قرارداد  کولاکوویچ و این که پس از توافق ثانویه افزایشی داشته است، گفت‌: مبلغ قرارداد در آن موقع سالی ۱۸۰ هزار دلار یعنی ماهانه ۱۵ هزار دلار بود که پس از توافق اولیه در اردیبهشت ماه صحبتی از افزایش دستمزد نشد. قرار شد تا توافقات بر سر قیمت در هنگام عقد قرارداد رسمی صورت پذیرد.

سرپرست پیشین تیم‌ ‌ملی والیبال، در ادامه تصریح کرد: کولاکوویچ فرد بسیار با شخصیتی است. فدراسیون والیبال باید شفاف صحبت کند کاری که این روزها اصلا شاهد آن نیستیم. فدراسیون باید صراحتا اعلام  کند که شرایط پرداخت را ندارد و با توجه به شناختی که از کولاکوویچ دارم، می‌شود این قضیه را با صحبت حل کرد، چرا که  کولاکوویچ در بسیاری از موارد دیگر نیز با فدراسیون والیبال راه آمد. کولاکوویچ تقریبا پنج ماه است که دستمزدی دریافت نکرده است ، اما با توجه به شخصیت بالایش حتی یک بار به صورت خصوصی نیز این مساله را به من نگفته است.

امیر خوشخبر در پایان گفت‌: فدراسیون والیبال می‌تواند این مشکل را با تعامل حل کند، به شرطی که از کولاکوویچ نیز دعوت به عمل آورند تا به ایران بیاید و حرف‌هایش را بشنوند. نه این که بگویند حضور او تا به این جا وجهه خوبی نداشته است. باید صحبت‌های او را بشنوند و سپس تصمیم گیری کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا