داورزنی: رسانه‌ها اجازه دهند فوتبال در آرامش باشد

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره روسای فدراسیون‌هایی که هنوز وضعیتشان در ارتباط با قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشخص نیست، گفت: روسای فدراسیون‌ها می‌توانند حقوقشان را به صورت قانونی و با استفاده از برخی تبصره‌ها بگیرند.

به گزارش شبکه لحظه:

محمدرضا داورزنی در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی استعدادهای برتر کشور درباره آغاز به کار این مسابقات اظهارکرد: طرح المپیاد استعدادیابی پس از مدتها دوباره آغاز به کار کرده است. در طول دو دهه گذشته دو بار این المپیاد را در رده بزرگسالان برگزار کردیم اما به دلایلی متاسفانه ادامه پیدا نکرد. دراین دوره از رقابت‌ها با توجه به چشم اندازی که برای المپیک جوانان آینده در نظر گرفته شده است، سالانه بودجه ای برای نفرات برتر این المپیاد به فدراسیون‌ها تعلق می‌گیرد تا بتوانیم از دل این مسابقات قهرمانان بزرگی را پرورش دهیم.

او افزود: بعد از بررسی ابعاد مختلف این طرح از آنجایی که همه استان‌ها و فدراسیون‌ها مسابقات قهرمانی کشور را برگزار نمی‌کنند و از طرفی دیگر خیلی از استان‌ها در رشته‌های مختلف در لیگ حضور ندارند، این المپیاد می‌تواند مجالی برای فعالیتشان باشد. المپیاد استعدادهای برتر فرصتی برای دیده شدن است. افتتاحیه امروز نقش نمادین دارد تا آغاز رسمی مسابقات را اعلام کند،‌ هر چند مسابقات رشته‌هایی از جمله دو و میدانی از چند هفته پیش آغاز شده است. در طول مسابقات ناظران فدراسیون‌ها و استعدادیاب‌ها حضور مستمر خواهند داشت. این المپیاد سرمایه‌گذاری برای آینده ورزش است تا از استعدادهای نهفته در استان‌ها استفاده شود.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان به برگزاری مستمر و سالانه این المپیاد امید داشت، گفت: در رشته‌های مختلف از جمله والیبال تعداد زیادی از ملی‌پوشان در رده‌های نوجوانان و جوانان از دل همین فرآیند استعدادیابی شناسایی شدند. در کل هدفی که مدنظر داریم پرورش نفرات برتر پس از پایان المپیاد است.

داورزنی در خصوص وضعیت پنج رئیس فدراسیونی که به احتمال زیاد مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان خواهند شد و همچنین اسامی فدراسیون‌هایی که از این پس وزارت ورزش و جوانان قصد تزریق کمک مالی به آن‌ها را ندارد، اظهارکرد: درباره موضوع بازنشسته‌ها به دفعات پاسخ داده شده است. همان قانونی که برای عدم بکارگیری مدیر بازنشسته از سوی مجلس وضع شده است در جای دیگر به جانبازان و آزادگان اجازه داده تا بتوانند پس از بازنشستگی یک بار دیگر به خدمت برگردند، اما همین ماده نیز شرایط خاص خودش را دارد و طبیعی است هر کدام از روسای فدراسیون و مدیران که مشمول ماده ۶۰ قانون جامع ایثارگری شوند می‌توانند در سمتشان باقی بمانند.

او ادامه داد: از زمان اجرای قانون در مورد آن بین دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی کل کشور اختلاف نظراتی وجود داشت، اما وزارت ورزش و جوانان به عنوان نهاد اجرایی موظف است پس از اتمام مهلت قانونی به فدراسیون‌های بازنشسته کمک مالی نکند تا از نظر قانونی مشکلی پیش نیاید.

او همچنین با تشکر از زحمات روسای فدراسیون‌هایی که مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند تصریح کرد: معتقدم روند خبررسانی درباره این موضوع در رسانه‌ها و مطبوعات کمی دور از انصاف است. باید نگاه اصحاب رسانه تغییر کند چرا که این مدیران در سال‌های جنگ تحمیلی به این مملکت خدمت کرده‌اند و هر حقشان نیست که با آن‌ها اینگونه برخورد شود.

داورزنی درباره بازنشستگی حمیدرضا گرشاسبی از سمت مدیرعامل باشگاه فوتبال پرسپولیس نیز خاطرنشان کرد: پرسپولیس و استقلال دو باشگاه مهم و دولتی هستند که بایستی طبق قانون فعالیتشان را ادامه دهند. درباره وضعیت بازنشستگی آن‌ها اعضای مجمع هر باشگاه باید تصمیم بگیرد.

محمدرضا داورزنی در جواب این سوال که آیا بازنشستگی اعضای هیات رئیسه مجمع فدراسیون فوتبال از جمله ساکت و کفاشیان در شرایط فعلی بر وفاق فوتبال آن هم دو ماه پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا تاثیر منفی خواهد گذاشت یا خیر پاسخ داد: خواهش می‌کنم دوستان ما در رسانه‌ها و خبرنگاران اجازه بدهند فوتبال در آرامش کارش را دنبال کند. طبیعی است که بالاترین مجمع تصمیم‌گیری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال است و همه ما ملزم به رعایت قانون هستیم. هیچ کسی نمی‌تواند قانون را دور بزند. اعضای مجمع هم می‌توانند با استفاده از مواد قانونی از حقوقشان استفاده کنند چرا که هر دو قانون را مجلس تصویب کرده است. ما هم دوست داریم که همین اعضای فعلی کارشان را ادامه دهند.

وی در پایان در خصوص زمان برگزاری انتخابات فدراسیون تنیس با وجود پایان مهلت ریاست مجید شایسته در این فدراسیون گفت: در چند روز آینده زمان برگزاری انتخابات فدراسیون تنیس اعلام می‌شود.

منبع:خبرگزاری ایسنا