دختر طلایی ایران اسیر قهرمان افسانه ای شد

ناهید کیانی با شکست برابر قهرمان افسانه ای تکواندو به مدال نقره رسید.

به گزارش گروه ورزشی شبکه لحظه؛

نخستین مرحله از رقابت‌های گرندپری در سال ۲۰۲۳ از امروز جمعه ۱۹ خردادماه با برگزاری مبارزات اوزان ۵۷- کیلوگرم بانوان، ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم آقایان در شهر رم ایتالیا آغاز شد که ناهید کیانی، متین رضایی، ابوالفضل عباسی و علیرضا نادعلیان نمایندگان ایران در این رقابت‌ها بودند.

ناهید کیانی، تکواندوکار طلایی کشورمان در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ باکو در وزن ۵۷- کیلوگرم، در اولین دیدار با فاناپا هارنسجون، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۹ از تایلند مبارزه کرد و به برتری دست یافت و سپس در یک مبارزه سخت به مصاف ندا لعرج، نفر پنجم رنکینگ از مراکش رفت و این حریف خود را نیز از پیش رو برداشت.

کیانی در مرحله یک‌چهارم وزن ۵۷- کیلوگرم رقابت‌های گرندپری رم ۲۰۲۳، با برتری در دو راند برابر چیالینگ نماینده چین‌تایپه و نایب‌قهرمان جهان در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ و همچنین عنوان‌دار المپیک توکیو، به مرحله نیمه‌نهایی وزن خود رسید. کیانی در دیدار نیمه‌نهایی رقابت‌های گرندپری ۲۰۲۳ رم ایتالیا مقابل کیم از کره جنوبی قرار گرفت و توانست در یک دیدار نزدیک و حساس ۲ بر یک حریف خود را شکست دهد و راهی فینال شود.

کیانی نماینده شایسته ایران در فینال ورن ۵۷- کیلوگرم رقابت‌های گرندپری رم برابر جید جونز، قهرمان افسانه‌ای تکواندو در ۲ راند بازی را واگذار و به مدال نقره بسنده کرد.

ضمن این‌که علیرضا نادعلیان، ابوالفضل عباسی و متین رضایی در چارچوب این رقابت‌ها با شکست مقابل حریفان خود از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

این دوره از مسابقات با حضور ۲۵۳ تکواندوکار از ۵۳ کشور به مدت ۳ روز به میزبانی ایتالیا در شهر رم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/