درسی که گالتیه به یحیی داد

واکنش‌ها بعد از شکست پرسپولیس در برابر الدحیل و حذف سرخ پوشان از لیگ قهرمانان آسیا بیشتر احساسی بود.

به گزارش گروه ورزش شبکه لحظه؛پرسپولیس در حالی با شکست در برابر الدحیل از حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا باز ماند که در قطر الدحیل را شکست داده بود و در استادیوم آزادی تهران هم نمایش خوبی داشت اما این قدر موقعیت هدر داد که حریف روی دو ضد حمله به گل رسید و با سه امتیاز میدان را ترک کرد و این به معنی حذف تیم پرسپولیس بود.

بعد از این بازی تماشاگران علیه رضا درویش و یحیی گل محمدی شعار دادند.

صرف نظر از واکنش های احساسی بعد از شکست تیم پرسپولیس باید گفت سرخپوشان نمایش خوبی داشتند و به اندازه کافی روی دروازه حریف موقعیت ایجاد کردند و حتی از روی نقطه پنالتی می توانستند به گل برتری برسند.

پرسپولیس تاوان بزرگی در برابر الدحیل پس داد اما یک درس بزرگ گرفت. به تیمی که بیشتر صاحب توپ و میدان باشد و بیشتر موقعیت ایجاد کند، امتیاز نمی دهند. مهم توپ هایی است که وارد دروازه می شود. این درس بدون شک در ادامه مسیر به پرسپولیس برای موفقیت بیشتر کمک خواهد کرد. آمار و ارقام تنها برای بررسی کارشناسان در پایان بازی و در شبکه های تلویزیونی است. بارها در مسابقات بین المللی هم دیده ایم تیمی که کمتر صاحب توپ و میدان بوده و پاس داده برنده شده است. در فوتبال مهم تر از تعداد پاس – تعداد شوت و ایجاد موقعیت بهره مندی از موقعیت هاست. اگر تیمی خوب بازی کند اما  برنده نشود بی فایده است.

همیشه می گویند تجربه بی رحم ترین آموزگار دنیاست. ابتدا مزد می گیرد و بعد درس می دهد.