در نشست ستاد بازی‌های المپیک عنوان شد؛ سهراب مرادی در بهترین وضعیت روحی قرار دارد

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، شاهرخ شهنازی در پایان این نشست در خصوص مباحث مطروحه در جلسه گفت: ابتدا گزارشی از وضعیت رشته‌های مدال آور و شانس کسب سهمیه المپیک توسط رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی با توجه به اولویت رشته ها ارائه شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: چون بررسی دقیق این موارد نیازمند بررسی دقیق موارد مالی هم هست بنا شد با همکاری دوستان در وزارت ورزش و تخصیص بودجه سال 98 روی هر کدام از رشته ها بر اساس میزان بودجه دولت به صورت دقیق تر برنامه ها را اجرا کنیم.

شهنازی در خصوص وضعیت سهراب مرادی گفت: گزارش بسیار خوبی توسط رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از این قهرمان بزرگ کشورمان در جلسه امروز ارائه شد. بر اساس تصمیم مدیران ارشد ورزش کشور، سهراب مرادی به آلمان اعزام شد تا بررسی‌های لازم برای عمل جراحی او انجام شود. خوشبختانه پس از ارزیابی 2 هفته ای که یک تیم خوب پزشکی در شهر هانوفر آلمان بر روی او انجام دادند، مشخص شد مصدومیت سهراب مرادی می‌تواند با روش‌های دیگر درمان شود و نیاز به عمل جراحی ندارد.

وی افزود: سهراب الان وضعیت بسیار خوبی دارد و برنامه بسیار مناسب نظارتی و حمایتی برای او تنظیم شده که تحت نظر فدراسیون پزشکی ورزشی در حال انجام است تا بیماری او عود نکند و ما از این بابت بسیار خوشحالیم. همچنین گزارشی در خصوص روند چگونگی برخورد با دوپینگ هم توسط دکتر نوروزی ارائه شد تا نظارت کامل بر ورزشکاران شانس مدال کشورمان در المپیک 2020 توکیو صورت پذیرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در خصوص گزارش ارائه شده توسط رئیس فدراسیون تیراندازی در این جلسه گفت: وضعیت کنونی تیراندازی کشور و مشکلات تامین فشنگ و سلاح در این رشته پرمدال طی گزارشی بررسی شد. دورنمایی از برنامه‌های فدراسیون تیراندازی ارائه شد که اگر این برنامه ها عملیاتی و محقق شود بین 4 تا 8 سهمیه المپیک امیدواریم برای توکیو 2020 در تیراندازی کسب کنیم.

شهنازی در پایان گفت: بنا شد با تکمیل برنامه‌های عملیاتی فدراسیون تیراندازی طی دو ماه آینده یک بار دیگر نشست تخصصی ستاد عالی بازی های المپیک با حضور اعضای کادر فنی تیم های ملی تیراندازی برگزار شود تا دورنمای تمام ورزشکاران شانس کسب سهمیه المپیک در این رشته جداگانه بررسی شود.

منبع: فارس