دفاع عابدینی از عملکردش در مادرید/به دنبال سهمیه هستم نه خودنمایی

به گزارش سرویس ورزشی شبکه لحظه، مجتبی عابدینی با یادآوری اینکه در جریان دیدارهای انفرادی مسابقات جام جهانی اسپانیا، دیدار برابر حریف روسی خود در جدول ۹۶ نفره را با نتیجه ۱۵ به ۱۴ واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت، گفت: اصلاً بابت این باخت و حذف زودهنگامی که از دیدارهای انفرادی داشتم، ناراحت نبودم حتی این موضوع وقفه‌ای ایجاد کرد تا برای دیدارهای بخش تیمی آماده‌تر شوم. 

وی تصریح کرد: موضوع مهم دیگر اینکه حذف من تأثیری روی برنامه کلی تیم نداشت. ما به دنبال سهمیه تیمی هستیم و نتایج دیدارهای انفرادی در هیچ شرایطی تأثیری روی این هدف ندارد. نتایجی که بازیکنان در بخش انفرادی کسب می‌کنند روی موقعیت خودشان تأثیرگذار است و نتایج بخش تیمی هم بر موقعیت تیم تأثیرگذار است. نتایج این دو بخش ارتباطی به هم ندارد. من هم به دنبال خودنمایی نیستم. می‌خواهم کمک حال تیم برای کسب سهمیه تیمی باشم.

این شمشیرباز اسلحه سابر در واکنش به این موضوع که «به خاطر کسب سهمیه تیمی، عملکرد و نتایج در بخش انفرادی افت داشته است»، تاکید کرد: اگر بخواهیم تمام فکر و ذهن خود را روی دیدارهای انفرادی و نتیجه گیری در این بخش بگذاریم، سهمیه تیمی را از دست می‌دهیم. از طرفی با کسب سهمیه تیمی، چهار بازیکن به المپیک توکیو اعزام می‌شوند که از میان آنها، سه نفر می‌توانند در دیدارهای انفرادی هم شرکت کنند. بنابراین نباید دغدغه‌ای برای نتیجه گیری انفرادی و کسب سهمیه در این بخش داشته باشیم.

عابدینی با یادآوری اینکه تیم ایران در حال حاضر رنکینگ پنجم دنیا را در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس رنکینگ جهانی، چهار تیم اول صاحب سهمیه جهانی می‌شوند ضمن اینکه تیم‌های اول هر قاره – که جزو چهار تیم اول رنکینگ نیستند – نیز به این سهمیه دست پیدا می‌کنند. طبق رنکینگ جهانی ایران تیم برتر قاره آسیا به حساب می‌آید. در این رنکینگ، کره جنوبی که صدرنشین است، تنها تیم آسیایی به حساب می‌آید که از ما بالاتر است.

وی افزود: تلاش ما این است که از حضور نتیجه بخش در مسابقات کسب امتیاز المپیک، در رنکینگ جهانی صعود داشته باشیم و به عنوان چهار تیم اول این رنکینگ صاحب سهمیه شویم. در این صورت یک تیم آسیایی دیگر به عنوان تیم برتر قاره صاحب سهمیه می‌شود و در واقع تعداد کشورهای آسیایی حاضر در المپیک، به سه کشور افزایش پیدا می‌کند. کار سختی است اما مصمم به انجام آن هستیم.

ملی پوش شمشیربازی کشورمان با بیان اینکه تیم اسلحه سابر هفته آینده به مسابقات جایزه بزرگ روسیه اعزام می‌شود، گفت: این رقابت‌ها فقط در بخش انفرادی برگزار می‌شود. بعد از آن مسابقات قهرمانی آسیا (۲۳ تا ۲۸ خردادماه – توکیو) و مسابقات قهرمانی جهان (۲۶ تیرماه تا اول مردادماه – مجارستان) را داریم که بخش تیمی هم داشته و از ضریب امتیاز بالاتری هم برخوردار هستند. بعد از این دو رویداد هم حضور در جام جهانی الجزایر (۲۵ تا ۲۷ آبان ماه) را در برنامه داریم. باید بتوانیم تا پایان این رویداد کسب سهمیه تیمی خود را قطعی کنیم.

منبع: مهر