دلایل ناکامی «وینفرد شفر» در استقلال/اولویت مدیران برای فصل آینده

به گزارش سرویس فوتبالی شبکه لحظه، صادق ورمزیار به ارزیابی هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر پرداخت و گفت: امسال شاهد وقفه‌های پی در پی در لیگ بودیم و اردوهای تیم ملی به لیگ ضربه زد. درست است که مسابقات منظم برگزار شد اما فشار بازی‌ها باعث شد تا تیم‌ها به شدت به این وضعیت معترض بوده و همیشه در این خصوص با سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مشکل داشته باشند.

وی تاکید کرد: این فشارها و مشکلات در تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان بیشتر نمود پیدا کرد و مصدومیت‌های پی در پی را برای بازیکنان این تیم داشت اما در مجموع لیگ بدی نبود و بازی‌های جذابی را در آن شاهد بودیم.

مدافع پیشین استقلال در خصوص جوانگرایی در لیگ هجدهم هم اظهارداشت: خوشبختانه بازیکنان جوان زیادی به لیگ معرفی شدند. تیم‌هایی مثل سایپا، پیکان و ذوب آهن از بازیکنان جوانشان استفاده کردند و اعتماد خوبی به جوانان داشتند و امیدوارم این روند در آینده و در لیگ نوزدهم هم ادامه داشته باشد تا شاهد رشد و شکوفایی جوانان بیشتری در فوتبال کشورمان باشیم.

ورمزیار در مورد عملکرد آبی پوشان در لیگ هجدهم هم گفت: متأسفانه از ابتدای فصل شروع خوبی نداشتند. بدنسازی کامل انجام نشد و تیم در شرایط خوبی قرار نداشت با اینکه شفر خودش تیم را در ابتدای فصل بسته بود، اما انتقادات زیادی به او وارد شد. خصوصاً در مورد جذب نیومایر و الحاجی گرو.

وی تاکید کرد: ورود شفر به حاشیه‌ها و اتفاقات غیرفوتبالی او را از مسائل فنی دور کرد و باعث شد این تیم امتیازات زیادی را از دست بدهد و درست در زمانی که استقلال می‌توانست در اواخر پایان فصل با دو پیروزی به قهرمانی دست پیدا کند، با یک شکست شرایط عوض شد، آبی پوشان از قهرمانی دور شدند و هم شفر برکنار شد، کاری که هیچکس راضی به آن نبود اما نتایج باعث شد تا شفر برای همیشه از استقلال برود و استقلال هم به قهرمانی دست پیدا نکند.

مدافع پیشین استقلال در خصوص انتخاب سرمربی جدید هم گفت: اگر قرار است مربی خارجی به استقلال اضافه شود باید قابلیت‌های فنی بالایی داشته باشد تا بتواند این تیم را به جایگاه واقعی اش برساند. اگر چه با وجود مشکلات مالی بعید است این اتفاق رخ دهد، اما مسئولان استقلال باید در صورت انتخاب مربی خارجی، یک سرمربی توانمند را به استقلال بیاورند، در غیر این صورت چند مربی باتجربه داخلی که سابقه قهرمانی هم با این تیم را دارند می‌توانند سرمربیگری استقلال را در لیگ نوزدهم به دست بگیرند.

ورمزیار در پایان خاطرنشان کرد: مدیران ما باید هرچه زودتر با انتخاب سرمربی، تمدید قرارداد با بازیکنان قدیمی و جذب بازیکنان جدید را در اولویت قرار دهند و استقلال را آماده شروع لیگ نوزدهم کنند.

منبع: مهر